Ārvalstu interneta kompānijām Krievijā liek iedzīvotāju datus glabāt vietējos serveros

1.septembrī Krievijā stājas spēkā pretrunīgi vērtētais Personas datu likums, saskaņā ar kuru ārvalstu interneta kompānijām visi Krievijas iedzīvotāju personas dati jāglabā tikai Krievijas teritorijā esošos serveros.

 

Likums attiecas uz tādiem uzņēmumiem kā, piemēram, „Facebook” un „Google.” Komunikāciju uzraudzības aģentūrai „Roskomnadzor” piešķirtas pilnvaras pieprasīt interneta pakalpojumu sniedzējiem ierobežot piekļuvi interneta vietnēm, kas pārkāpj likumu.

Sociālais tīkls „Facebook” neplāno lietotāju kontu datus pārnest uz serveriem Krievijā, pagājušajā nedēļā vēstīja laikraksts „Vedomosti.” Atsaucoties „Roskomnadzor” tuvu stāvošiem avotiem, tas ziņoja, ka „Facebook” pārstāvji šādu soli uzskata par ekonomiski neiespējamu. Viens avots arī licis noprast, ka uzņēmums lietotāju kontus neuzskata par personīgajiem datiem.

Bet pavasarī mediji ziņoja, ka ASV interneta izsoļu un tirdzniecības uzņēmums „eBay” esot gatavs datus glabāt arī Krievijā.

Krievijas deputāti, pagājušajā vasarā pieņemot likumu, argumentēja, ka būs drošāk, ja informācija glabāsies Krievijā, nevis, piemēram, ASV serveros. Kritiķi savukārt pauda, ka solis ir vērsts pret tādiem sociālajiem tīkliem kā „Facebook” un „Twitter”, kas atrodas ārpus Krievijas jurisdikcijas un atsakās sniegt varasiestādēm datus par lietotājiem. Šīs vietnes ir svarīgs resurss opozīcijas organizācijām.

Saistītie raksti
2 komentāri
mrserge
Būtu laiks par obligātu praksi ieviest atsauces pie rakstiem, ja veicat labojumus. Arī gadījumos, ja tās ir tikai valodas kļūdas.
mrserge
Privātie dati, dati par lietotāju, personas dati, lietotāja dati. Bet noteikti ne personālie.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti