Ārvalstu interneta kompānijām Krievijā liek iedzīvotāju datus glabāt vietējos serveros

1.septembrī Krievijā stājas spēkā pretrunīgi vērtētais Personas datu likums, saskaņā ar kuru ārvalstu interneta kompānijām visi Krievijas iedzīvotāju personas dati jāglabā tikai Krievijas teritorijā esošos serveros.

 

Likums attiecas uz tādiem uzņēmumiem kā, piemēram, „Facebook” un „Google.” Komunikāciju uzraudzības aģentūrai „Roskomnadzor” piešķirtas pilnvaras pieprasīt interneta pakalpojumu sniedzējiem ierobežot piekļuvi interneta vietnēm, kas pārkāpj likumu.

Sociālais tīkls „Facebook” neplāno lietotāju kontu datus pārnest uz serveriem Krievijā, pagājušajā nedēļā vēstīja laikraksts „Vedomosti.” Atsaucoties „Roskomnadzor” tuvu stāvošiem avotiem, tas ziņoja, ka „Facebook” pārstāvji šādu soli uzskata par ekonomiski neiespējamu. Viens avots arī licis noprast, ka uzņēmums lietotāju kontus neuzskata par personīgajiem datiem.

Bet pavasarī mediji ziņoja, ka ASV interneta izsoļu un tirdzniecības uzņēmums „eBay” esot gatavs datus glabāt arī Krievijā.

Krievijas deputāti, pagājušajā vasarā pieņemot likumu, argumentēja, ka būs drošāk, ja informācija glabāsies Krievijā, nevis, piemēram, ASV serveros. Kritiķi savukārt pauda, ka solis ir vērsts pret tādiem sociālajiem tīkliem kā „Facebook” un „Twitter”, kas atrodas ārpus Krievijas jurisdikcijas un atsakās sniegt varasiestādēm datus par lietotājiem. Šīs vietnes ir svarīgs resurss opozīcijas organizācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti