Pusdiena

Levada centra iekļaušana Krievijas ārvalstu aģentu sarakstā – politisks pasūtījums

Pusdiena

Saeima nodot Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukciju VARAM pārvaldībā

Sīrijas valdības spēki apsūdzēti par hlora gāzes izmantošanu uzbrukumā otrdien Alepo

Ārsti Sīrijā: Pēc hlora gāzes izmantošanas uzlidojumā Alepo desmitiem cietušo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Sīrijas valdības spēki apsūdzēti par hlora gāzes izmantošanu uzbrukumā otrdien Alepo pilsētā. Saskaņā ar aktīvistu vēstīto, cietuši desmitiem cilvēku. Sīrijas valdība allaž noliegusi, ka uzbrukumos izmanto ķīmiskos ieročus. 

Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija „Sīrijas cilvēktiesību observatorija”, atsaucoties uz mediķiem, ziņoja, ka pēc režīma helikopteru uzlidojuma 70 cilvēki cietuši smakšanas un elpošanas problēmu dēļ. Cilvēkiem konstatēta smakšana un elpošanas problēmas. 

Brīvprātīgā Sīrijas Civilās aizsardzības organizācija, kas darbojas opozīcijas kontrolētajās teritorijās, paziņoja, ka tās mediķi sasnieguši notikuma vietu Alepo otrdien neilgi pēc uzbrukuma. Saskaņā ar organizācijas vēstīto, cietuši 80 cilvēki.

Tās publicētā videomateriālā redzams, kā glābēji gruvešos meklē izdzīvojušos, mediķi ar ūdeni mazgā cietušos, starp kuriem ir arī bērni.

Nofilmētas arī slimnīcas iekštelpas, kur redzami cilvēki, kas cieš no elpošanas grūtībām. Vairākiem uzliktas skābekļa maskas.

Sīrijas valdība noliedz informāciju par ķīmisko ieroču izmantošanu uzlidojumu laikā.

Iepriekš augustā ANO izmeklēšanas grupa ziņojumā gan secināja, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms iepriekš uzbrukumos vismaz divas reizes izmantojis hlora gāzi. Francija un Lielbritānija pēc ziņojuma publicēšanas aicināja ieviest sankcijas pret Damasku.

Savukārt Krievija izmeklēšanas rezultātus apšaubīja, bet Sīrijas valdība paziņoja, ka nav nekādu „fizisku pierādījumu”, kuros balstīt apgalvojumu, ka hlora gāzi uzbrukumos izmantojis režīms. Damaska un tās sabiedrotā Maskava iepriekš apsūdzējušas nemierniekus par „toksiskas gāzes” izmantošanu uzbrukumos.

Hlora izmantošanu kā ieroci aizliedz Ķīmisko ieroču konvencija, kam Sīrija Krievijas spiediena ietekmē pievienojās 2013.gadā. Ja liels daudzums šīs ķimikālijas nokļūst plaušās, tā var izraisīt nāvi.

Sīrijā krituši trīs Turcijas karavīri

Tikmēr cīņā ar “Islāma valsts” ekstrēmistiem Sīrijā gājuši bojā trīs Turcijas karavīri. Džihādisti ziņo, ka iznīcināti arī vairāki Turcijas armijas tanki.

Turcijas mediji ziņo, ka militārā tehnika tika apšaudīta ar raķetēm pie kādas pilsētas abu valstu pierobežā. Divi karavīri gāja bojā notikuma vietā, bet trešais vēlāk nomira no ievainojumiem. Dzīvību zaudēja arī divi nemiernieku grupējuma “Brīvā Sīrijas armija” cīnītāji.

Savukārt “Islāma valsts” kaujinieki informē, ka divi Turcijas tanki sašauti ar vadāmajām raķetēm. Īstenots arī spridzinātāja pašnāvnieka uzbrukumus Ankaras atbalstītajiem kaujiniekiem, tomēr par upuriem informācija netiek sniegta.

Turcija militāro operāciju kaimiņvalstī Sīrijā sāka 24.augustā, un tās mērķis bija atbrīvot no džihādistu grupējuma pierobežās rajonus un izveidot buferzonu, lai apturētu islāmistu un kurdu grupējumu virzīšanos dziļāk Sīrijā.  

Saūda Arābija aicina Asadu atkāpties 

Savukārt Sīrijas opozīcijas grupējumus atbalstošā Saūda Arābijas valdība atkārtoti izvirzījusi prasību autoritārajam Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam atkāpties no amata. Tomēr Rijādas un citu valstu diplomātu centieni panākt mieru konflikta plosītajā zemē pagaidām bijuši bez rezultātiem.

“Sīrijas iedzīvotāji daudzas reizes pieprasīja Bašara al Asada atkāpšanos un viņa režīma iznīcināšanu. Viņš ir atbildīgs par vairāk nekā 400 tūkstošu cilvēku nāvi un 12 miljonu iedzīvotāju došanos bēgļu gaitās. Asads iznīcināja savu valsti, un viņam nav vieta Sīrijā,” paziņoja Saūda Arābijas ārlietu ministrs Adels al Džubeirs

Saūda Arābijas ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka viņa valsts vēlas, lai Sīrijas konflikts tiktu noregulēts atbilstoši Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Drošības padomes rezolūcijām un Ženēvas vienošanām.

Diplomātiskāks Rijādas pārstāvis bija, komentējot patlaban notiekošas Amerikas Savienoto Valstu un Asadu atbalstošās Krievijas amatpersonu konsultācijas. Džubairs pauda cerību, ka vienošanās tiks panākta. 

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti