Pēcpusdiena

ASV noteikusi sankcijas Krievijai; Krievija vēlas noteikt sankcijas arī ASV

Pēcpusdiena

Mājas dzīvnieku reģistrācija: ko iegūst mīļdzīvnieka saimnieks

EP deputāts Andrejs Mamikins Damaskā ticies ar Sīrijas vadītāju Bašāru al Asadu

Ārpolitikas pētnieks: Mamikina tikšanos ar Asadu savās interesēs izmanto Sīrijas un Krievijas mediji

Vairāku Eiropas Parlamenta (EP) deputātu, tostarp Andreja Mamikina tikšanos ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu varētu izmatot Krievijas mediji, lai parādītu Eiropas akceptu “Krievijas labajiem darbiem”, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Pats Andrejs Mamikins raidījumā skaidroja, ka viesojās Sīrijā pēc tās valdības ielūguma, tomēr aviobiļetes nopirka pats. Ielūguma mērķis esot bijis parādīt, kas notiek Sīrijā, jo informācija esot pretrunīga, pauda eiroparlamentārietis. Drošības apsvēruma dēļ šāds brauciens tika gatavots apmēram mēnesi.

Vizītes laikā bija iespēja uzdot jautājumus Asadam, kuru Mamikins raksturo kā ļoti atvērtu un gatavu sniegt atbildes. Esot runāts par to, kā īstenot dzīvē pamieru.

Mamikins Sīrijā viesojies kopā ar Krievijas augšpalātas delegāciju, taču šīs vizītes esot gatavotas atsevišķi. Asads esot vēlējās, lai kopā ar viņu tiktos divas delegācijas.

Sarunā ar Asadu Mamikins viņam paudis, ka “daudzi cilvēki Latvijā izturas ar simpātijām pret sīriešiem un Sīrijas tautu un,

protams, ir daļa mūsu sabiedrības, kurā ir simpātijas pret Bašaru al Asadu personīgi".

Neraugoties uz Maimikina pausto, ka vizītes gatavotas atsevišķi no Krievijas delegācijas, politologs Kārlis Daukšts uzskata, ka šo braucienu būtībā organizēja Krievija. “Vajadzētu izturēties samērā vēsi pret [Mamikina] centieniem sevi parādīt kā Eiropas pārstāvi. Tā tomēr ir nenozīmīgu cilvēku grupiņa, kas nenosaka vērtību un struktūru sistēmu Eiropā. Saskatu Mamikina kunga personīgo PR akciju, kas varētu ļaut sevi pozicionēt kā lielu diplomātu,” kritiski vērtē Daukšts.

Tikmēr Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis norāda uz Sīrijas mediju atspoguļojumu šim notikumam – tajos esot mēģināts parādīt, ka šajā vizītē ES delegācija uzklausīja un akceptēja Sīrijas valdības pozīciju. Protams, noklusēts, ka tā nav bijusi oficiāla vizīte un šie deputāti nav pilnvaroti pārstāvēt Eiropas Savienības pozīciju.

Šī vizīte arī varētu tikt izmantota Krievijas medijos, lai parādītu Eiropas akceptu Krievijas labajiem darbiem Sīrijā, nepievēršot uzmanību tam, ka Krievija faktiski sakāpināja konfliktu Sīrijā un līdz ar tās iesaistīšanos palielinājās migrantu plūsma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti