Rīta intervija

Intervija ar Valsts kancelejas direktora vietnieku Kasparu Ozoliņu

Rīta intervija

Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs par pašvaldību referendumu likumu

Ārpolitikas institūta pētnieks Māris Cepurītis par mācībām ''Vostok''

Ārpolitikas pētnieks: Mācības «Vostok-2018» iespaidīgas, bet baidīties nevajag

Lai arī Krievijas militārie manevri "Vostok-2018" ir iespaidīgi, sākt baidīties no Krievijas nevajag, tomēr rūpīgi jāseko līdzi tam, kas notiek Krievijā, jo tā ir mūsu kaimiņvalsts, intervijā Latvijas Radio norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Šīs nedēļas sākumā Krievijā noslēdzās, kā apgalvo pati Krievija, kopš 80.gadiem vērienīgākie militārie manevri "Vostok-2018". Tie ilga visu pagājušo nedēļu, un tajos iesaistīti aptuveni 300 tūkstoši karavīru, kā arī daudz militārās tehnikas.

Cepurītis pauda, ka manevri parāda Krievijas pieeju vērienīgām militārām operācijām: “Tie manevri ir ievērojami atšķirīgi no tiem konfliktiem, kur Krievija bijusi iesaistījusies 20.gadsimta beigās un 21.gadsimta sākumā. (..)

Šīs mācības liecina par Krievijas gatavību gandrīz vai globālam konfliktam.”

Par to liecina gan lielais vēriens, gan atšķirīgu spēku iesaiste. Vienlaikus Cepurītis norādīja, ka iesaistīto cilvēku skaitā jāpieskaita arī apkalpojošais personāls, piemēram, nodrošinot loģistiku, degvielu.

Eksperts gan pauda, ka mums baidīties nav jāsāk: “Gan mācības “Zapad 2017“, gan “Vostok 2018” parāda – Krievija žvadzina ieročus, Krievija pārlādē šauteni nemitīgi. Mums jārēķinās, ka mums šāds kaimiņš ir, un jāpielāgo savas darbības. Par to, ka mums pēkšņi jāieslēdz baiļu režīms un jāsāk krāt pārtiku – neteiktu, ka tas būtu jādara.”

Turklāt Krievijas mācības notika gana ātri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti