Ārpolitikas pētnieks: Baltkrievija cenšas manevrēt starp ES un Krieviju, taču atrodas ļoti īsā saitītē

Baltkrievija savā ārpolitikā cenšas manevrēt starp attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) un Krieviju, taču Baltkrievijai šajā situācijā rīcības brīvība ir ierobežot, intervijā Latvijas Radio norāda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Viena no Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko pieejām savas valsts ārpolitikā ir tāda, lai Baltkrievija saglabātu pietiekami lielu rīcības brīvību. “No Eiropas Savienības pozīcijām svarīgi ieklausīties tajā, kas Lukašenko sakāms, un uztaustīt signālus brīžos, kad viņš ir gatavs sadarbības pastiprināšanai,” saka Cepurītis.

Taču eksperts ir skeptisks par to, ka Baltkrievijai būtu plašas iespējas iegūt jaunus impulsus Austrumu partnerībā un strauji virzīties sarunās par asociācijas līgumu.

“Tomēr jābūt skeptiskiem, jo Baltkrievija ir un paliek ļoti atkarīga no Krievijas gan politiski, gan ekonomiski. Krievija dominē Baltkrievijas stratēģiskajos un ekonomiskajos sektoros, protams, enerģētikā, nemaz nerunājot par drošības jautājumiem,” norāda Cepurītis.

Lukašenko cenšas veidot Baltkrievijas ārpolitiku tā, lai tā manevrētu starp Eiropas Savienību un Krieviju, taču “saitīte, kurā Baltkrievija ir iesieta, ir ļoti īsa” un tās rīcības brīvība ir ļoti ierobežota.

Kā piemēru viņš min rudenī plānotās militārās mācības “Zapad”, kas būs Krievijas vadībā: “Tas ir liels risks Baltkrievijas suverenitātei, jo viens no scenārijiem min, ka Krievijas spēki var ieiet Baltkrievijā mācību nolūkos, bet neiziet ārā vai iziet mazākā skaitā nekā iegāja.” 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti