Ārpolitikas eksperts: Trampam nav nekādu izredžu panākt savu palikšanu Baltajā namā

Pašreizējais ASV prezidents republikānis Donalds Tramps joprojām nav atzinis savu zaudējumu šonedēļ aizvadītajās vēlēšanās, kurās viņu apsteidza bijušais viceprezidents demokrāts Džo Baidens. Tramps apgalvo, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, lai gan tam nav gūti nekādi nopietni pierādījumi. ASV ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Hiršs norādīja, ka Trampam nav nekādu izredžu panākt savu palikšanu Baltajā namā.

ASV ārpolitikas pētnieks Mārtiņš Hiršs
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

"Trampa atbalstītāju skaits paliek arvien mazāks un mazāks. Neviens nepiekrīt, ka vēlēšanas ir nozagtas, jo tam nav nekādu pierādījumu.

 

 

Izskatās, ka Tramps neatzīs [zaudējumu] un tēlos, ka ir nepatiesi apmelots, bet suņi rej un demokrātijas karavāna iet tālāk.

Protams, viņš var mēģināt darīt kaut kādas dīvainības, bet tur nav nekādu reālu variantu. Tas pats attiecas arī uz viņa uzsāktajiem tiesas procesiem. Tiesneši jau ir pateikuši, ka tiem nav nekāda pamata, vai arī tie ir saistīti ar kaut kādām tehniskām detaļām. Nevis, ka vēlēšanas ir nozagtas, bet par tehniskām balsu skaitīšanas detaļām. Tramps var teikt daudz ko, bet tam nav nekāds pamats. Mēs nevaram prognozēt, vai viņš atzīs sakāvi, bet pat ja viņš to neatzīs, tad fundamentāli tāpat neko nevarēs ietekmēt.

Demokrātija ies uz priekšu, un Baidens kļūs par prezidentu," uzskata ASV ārpolitikas eksperts.

KONTEKSTS:

ASV otrdien, 3. novembrī, notika prezidenta vēlēšanas, kurā par prezidenta krēslu cīnījās demokrāts Baidens un pašreizējais prezidents republikānis Tramps. Šogad vēlēšanu rezultāti jāgaida ilgāk nekā citkārt, jo pandēmijas laikā daudzi izvēlējās balsot pirms oficiālās vēlēšanu dienas un pa pastu. Lai pārbaudītu iesūtītās balsis, nepieciešams ilgāks laiks.

Sestdien, 7. novembrī, ASV analītiķi un lielākie mediji pasludināja – vēlēšanās saskaņā ar to aplēsēm uzvarējis demokrātu prezidenta amata kandidāts Baidens un viceprezidenta amata kandidāte Kamala Harisa. Tramps uzskata, ka vēlēšanās ir notikusi masveidīga balsu falsifikācija un pieprasīja pārtraukt balsu skaitīšanu. Viņš negrasās atzīt savu sakāvi un gatavojas tiesāties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti