Ārlietu ministrija: Latvija neatzīst okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Ārlietu ministrija piektdien pavēstīja, ka neatzīst okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju un nosoda Krievijas prezidenta lēmumu par šo teritoriju iekļaušanu Krievijas sastāvā.

"Šāds lēmums ir klajš ANO statūtu un citu starptautisko tiesību normu pārkāpums," uzsver Ārlietu ministrija.

"Krievijas rīkotie viltus referendumi un to rezultāti nav leģitīmi. Referendumi īstenoti okupācijas apstākļos un bruņotu spēku klātbūtnē un neatspoguļo Ukrainas tautas gribu," norāda Ārlietu ministrija. 

Kā secināts Ārlietu ministrijas paziņojumā, prettiesiskais lēmums par aneksiju tiek pieņemts laikā, kad Ukraina īsteno veiksmīgus pretuzbrukumus frontē, atbrīvojot plašas Ukrainas teritorijas no Krievijas okupācijas.

"Šis lēmums nekādā veidā neietekmē Ukrainas likumīgās tiesības atbrīvot un aizsargāt savu teritoriju no agresorvalsts okupācijas spēkiem. Doneckas, Hersonas, Luhanskas un Zaporižjas apgabali, kā arī Krimas Autonomā Republika un Sevastopole – tā ir Ukraina."

"Eiropas Savienība un citi līdzīgi domājošie partneri turpinās un pastiprinās spiedienu pret agresorvalsti Krieviju, tai skaitā ieviešot jaunas sankcijas," vēsta Ārlietu ministrija.

"Nemainīgi paužam stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai tās starptautiski atzītajās robežās. Turpināsim sniegt visa veida atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem cīņā par savu brīvību un neatkarību."

Valsts prezidents Egils Levits piektdien Vīnē tikās ar Austrijas prezidentu Aleksandru van der Bellenu, īpaši pārrunājot jautājumus saistībā ar Krievijas izraisīto karu un pretlikumīgi rīkotajiem "referendumiem" Ukrainas teritorijā.

"Latvija stingri nosoda Krievijas pretlikumīgi rīkotos "referendumus" okupētajos Ukrainas apgabalos par to iekļaušanu Krievijas Federācijā un neatzīst to rezultātus. Ukrainas teritorija ir tāda, kāda tā ir starptautiski atzītajās robežās," uzsvēra Levits.

Tāpat viņš norādīja, ka Krievijas uzsāktais karš ir ideoloģisks un tas demonstrē Krievijas imperiālistiskās un koloniālās ambīcijas.

Abi prezidenti pārrunāja nepieciešamību turpināt sniegt visa veida atbalstu Ukrainai, īpaši atzīmējot bēgļu uzņemšanu un izglītības nodrošināšanu ukraiņu bērniem.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar okupēto Ukrainas reģionu vietvalžiem 30. septembrī Kremlī parakstīja "līgumus" par šo apgabalu iekļaušanu Krievijas Federācijas sastāvā.

Krievijā valdošais režīms tādējādi pasludinājis okupētos Ukrainas reģionus (Doneckas un Luhanskas "tautas republikas", kā arī Hersonas un Zaporižjas apgabalus) par Krievijas sastāvdaļu, tāpat kā pirms astoņiem gadiem izdarīja ar okupēto Krimas pussalu.

Ukraina un rietumvalstis uzsver, ka Krievijas rīcībai nav nekāda likumīga pamata un visas okupētās teritorijas joprojām ir neatņemama Ukrainas sastāvdaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti