Arī Vatikāns izmeklēs pedofilijā par vainīgu atzītā garīdznieka lietu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vatikāns paziņojis par savu iekšējās izmeklēšanas uzsākšanu pret Romas katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš Austrālijā atzīts par vainīgu pedofilijā. Zvērināto tiesa atzinusi viņu par vainīgu divu kora zēnu seksuālā izmantošanā. Tikmēr viņa advokāts paziņojis, ka lēmumu pārsūdzēs. Tāpat tiesa atcēlusi iespēju līdz soda paziņošanai iemaksāt drošības naudu, tādējādi garīdznieks tiek apcietināts.

Arī Vatikāns izmeklēs pedofilijā par vainīgu atzītā garīdznieka lietu
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Trešdien, 27.februārī, katoļu baznīcas garīdzniekam ierodoties Austrālijas tiesā, sanākušie cilvēki izkliedza visdažādākos vārdus, sākot ar velna piesaukšanu un beidzot ar rupjiem apvainojumiem.

Tiesas sēdē viens no tiesnešiem Pīters Kids nodēvēja Pela rīcību „par cietsirdīgu un nežēlīgu pārkāpumu”. Viņa ieskatā, garīdznieks izmantojis divu mazu zēnu uzticību. Tiesnesis arī vērsa uzmanību uz Pela advokāta pusi un netieši norādīja, ka šādu cilvēku, kurš izmanto baznīcu un savu augsto garīdznieka statusi, viņš aizstāvot.

Tikmēr Vatikāna preses pārstāvis Alesandro Džisoti tviterī paziņojis, ka Pels ticis pilnībā atbrīvots no Ekonomikas sekretariāta perfekta amata. Šajā amatā, kas Vatikānā tiek uzskatīts par trešā augstāko pozīciju Romas katoļu baznīcā, Pels iecelts 2014.gadā.

Vēlāk Vatikāna preses pārstāvis paziņoja par iekšējās izmeklēšanas uzsākšanu pret Pelu.

Ja viņu atzīs par vainīgu, tad katoļu garīdznieki izslēgs kardinālu no priesteru kārtas.

Jāteic, ka Austrālijas zvērināto tiesa tikai lietas atkārtotā iztiesāšanā pērn decembrī atzina 77 gadus veco Pelu par vainīgu. Taču mediji par to varēja ziņot tikai šonedēļ, kad notika tiesas lēmuma oficiāla paziņošana.

Saskaņā ar apsūdzībām Pels notiesāts par seksuālu izmantošanu un par nepiedienīgiem uzbrukumiem diviem kora zēniem Melnburnas Svētā Patrika katedrālē 90.gados, kur no 1996. līdz 2001.gadam ieņēma arhibīskapa amatu. Tiek norādīts, ka zēni nozieguma brīdī bijuši vien 12 un 13 gadus veci. Viens no viņiem, saskaņā ar AFP ziņoto, ir miris no narkotiku pārdozēšanas, bet otrs ir dzīvs. Viņš bija arī starp lieciniekiem.

Tomēr, kā norādījis Pela advokāts, kardināls savu vainu nevienā brīdī nav atzinis, solot apelācijas tiesā izvirzīt trīs pretenzijas, tostarp par to, ka apsūdzības ir balstītas tikai uz vienas personas sniegtajām liecībām. Tāpat aizstāvības puse norādījusi uz nepilnībām, veidojot zvērināto sastāvu, kā arī liegumu izmantot animācijas video, kurā parādīta cilvēku kustība katedrālē.

Arī Krimināltiesību eksperts Džeremijs Gans no Melburnas Universitātes ziņu aģentūrai AFP norādīja, ka apelācijas tiesa, kuras sastāvā ir trīs tiesneši, varētu apšaubīt žūrijas slēdzienu, pamatojoties uz to, ka lieta balstīta tikai uz vienas personas liecību.

Būtiski, ka arī Romā garīdznieku samita laikā tika skatīts jautājums par to, kā labāk aizsargāt bērnus pret seksuālo izmantošanu. Saistībā ar to pāvests Francisks izdevis arī jaunas vadlīnijas. Tajā doti ieteikumi, kā cīnīties pret šādiem noziegumiem, paredz arī izstrādāt uzvedības kodeksu priesteriem.

Tāpat vadlīnijas paredz cilvēku mācīšanu atpazīt šos pārkāpumus un ziņot par tiem policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti