Arī Stings parakstījis petīciju par «Brexit» atcelšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pasaulslavenais britu mūziķis Stings parakstījis petīciju, kurā Lielbritānija valdība aicināta atcelt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Mākslinieks uzskata, ka “Brexit” nedos labumu nevienam valsts iedzīvotājam.  

Sarunā ar žurnālistiem Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Losandželosā pēc uzstāšanās muzikālajā uzvedumā “The Last Ship” jeb “Pēdējais kuģis” Stings paziņoja, ka nevar nosaukt nevienu iemeslu, kāpēc šī ideja būtu jāatbalsta. Taču ir ļoti daudz iemeslu, lai to nedarītu. 

Mūziķis uzsvēra, ka ir ļoti patriotiski noskaņots brits un anglis, un vēlas būt daļa no Eiropas  Savienības pilsoņu kopuma. Pašreiz notiekošais esot ārprāts.

Tikmēr britu mediji informē, ka līdz šim brīdim petīciju pret “Brexit” internetā jau parakstījuši vairāk nekā 5 miljoni iedzīvotāju.

Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai šīs balsis spēs ietekmēt parlamenta deputātus, kuri nolēmuši paši meklēt risinājumu izejai no strupceļa.

KONTEKSTS:

Lielbritānija lūdza Eiropas Savienību (ES) atlikt "Brexit" līdz 30. jūnijam, un premjerministre Terēza Meja plāno vēl vienu balsojumu par vienošanos ar ES.   ES līderi piekrita atlikt "Brexit" tikai līdz 22. maijam ar nosacījumu, ka Lielbritānijas parlaments  atbalstīs "Brexit" vienošanos. Ja izstāšanās līgumu neatbalstīs,  tad ES līderi gatavi pagarināt sarunas vien līdz 12. aprīlim, un tad sagaida no Londonas skaidrību par turpmāko plānu. 

Pēc šī lēmuma britu parlaments ir piešķīris sev tiesības rīkot balsojumus par dažādiem alternatīviem "Brexit" variantiem. Premjerministre ir paziņojusi, ka šāds parlamentāriešu lēmums ir bīstams, turklāt tā iznākums nav saistošs.

2016. gada jūnijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Sākās sarunas par to, kā tieši notiks izstāšanās, un tika noteikts “Brexit” datums – 2019. gada 29. marts. Sarunās britu valdība panāca vienošanos ar ES par to, cik Londona samaksās ES par iepriekšējām saistībām (aptuveni 45 miljardi eiro), kādas būs britu tiesības ES valstīs un ES pilsoņu tiesības Lielbritānijā, un kā izvairīties no fiziskās robežas starp Īriju un Ziemeļīriju. Tāpat vienošanās paredzēja pārejas periodu līdz 2020. gada 31. decembrim, lai vienotos par tirdzniecības nosacījumiem, un līdz tam laikam būtisku izmaiņu nebūtu.

Taču britu parlaments janvāra vidū šo vienošanos noraidīja. Meja vienojās ar ES par nelielām izmaiņām līgumā, taču parlaments atkal to noraidīja. Vēlāk parlaments noraidīja arī iespēju izstāties no ES bez vienošanās. Deputāti 14. martā atbalstīja izstāšanās perioda pagarināšanu un "Brexit" atlikšanu. Savukārt britu parlamenta spīkers Džons Berkovs iepriekš noliedzis iespēju sarīkot trešo balsojumu par Mejas panākto vienošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti