Arī nākamgad pasaules politikas fokusā – Tramps, Putins un «Brexit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šis gads bijis pilns izaicinājumu pasaules politikā – ASV prezidenta amatā stājās Donalds Tramps, Lielbritānija uzsāka sarunas ar Briseli par izstāšanos no Eiropas Savienības, un arī nākamgad liela uzmanība pasaules politikā būs pievērsta Trampam, Putinam un “Brexit” sarunām.   

Intrigas turpinās apvīt ASV politiku, par to pārliecināts ir Amerikāņu universitātes eksperts Leonards Steinhams. Bet aizvadītais gads pierādījis, ka izteikt prognozes par to ir riskanti. Visu gadu klīdušas runas par Trampa iespējamo impīčmentu, jo izmeklēšana par Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās sniedz arvien jaunas atklāsmes.

“No Trampa varam sagaidīt, ka viņš turpinās savu kampaņu, turpinās mainīt pastāvošo kārtību un cīnīties ar saviem pretiniekiem. [..] Bet nav skaidrs, ko viņš darīs, izmeklēšanai pietuvojoties arvien vairāk viņa tuvinieku lokam. Vai viņš centīsies apžēlot cilvēkus, piemēram, savu znotu Džaredu Kušneru? Vai tas izraisīs lielas problēmas? Kad tas notiks?” stāstīja Steinhams.

Trampa reitingi slīd arvien zemāk bezdibenī, un nākamgad gaidāmajās Kongresa vēlēšanās aptaujas rāda optimistiskāku ainu viņa pretiniekiem - demokrātiem. Taču eksperts uzskata, ka republikāņi ir veiksmīgākā situācijā, jo viņiem ir mazāk pārvēlamo vietu.

Bet Krievijā nākamgad divi lieli notikumi – prezidenta vēlēšanas un Pasaules kauss futbolā. Krievijas žurnālists uzskata, ka Pasaules kausa organizēšana nozīmē, ka Putins vienmēr vēlējies piedalīties vēlēšanās, lai gan viņš par to paziņoja vēlu.

“FIFA Pasaules kauss – tas ir nākamgad svarīgākais notikums Krievijai un Vladimiram Putinam, kurš negrasās to laist garām. Viņš to organizēs. Tāpēc viņu pārvēlēs prezidenta amatā, par to nav šaubu,” sacīja Krievijas žurnālists Mihails Zjagars.

Briselē viss fokuss ir uz “Brexit” sarunām. Šogad progress bijis lēns, bet izdevies panākt pirmo nozīmīgo vienošanos. Tagad priekšā pats grūtākais.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks teica, “ka šķiršanās ir grūta, bet attiecību pārveidošana pēc šķiršanās ir grūtāka, un tas noteikti attieksies uz tirdzniecības sarunām”, atgādināja Eiropas politikas pētniecības centra vadītājs Stīvens Blokmens.

 Taču ir arī kāda laba prognoze - pasaules ekonomika sagaida straujāku izaugsmi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti