Arī Latvijas un Igaunijas jaunieši nepilsoņi varēs ieceļot Krievijā bez vīzām

Arī Latvijas un Igaunijas nepilsoņi, kuri dzimuši pēc 1992.gada 6.februāra,  turpmāk varēs ieceļot Krievijā bez vīzas. Attiecīgo rīkojumu ceturtdien, 6.aprīlī, parakstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vēsta Krievijas laikraksts “Kommersant”.

Iepriekšējais 2008.gada prezidenta rīkojums ļāva bez vīzām ieceļot nepilsoņiem, kuriem iepriekš bijusi PSRS pilsonība un kuri dzīvojuši Latvijā un Igaunijā.

Jautājums Krievijā kļuva aktuāls pērn, kad atklājās, ka saskaņā ar rīkojumu Krievijā bez vīzas vairs neielaiž Latvijas un Igaunijas nepilsoņus jauniešus, kuriem nebija PSRS pilsonības.

Jaunajā rīkojumā nosacījums par PSRS pilsonību izslēgts.  

Dekrēta pavadvēstulē norādīts, ka iepriekšējie ierobežojumi galvenokārt ietekmējuši 18-25 gadus vecus jauniešus, no kuriem daļa vēlētos savu nākotni saistīt ar Krieviju, kā arī viņu bērnus. Daudzi no šiem cilvēkiem varētu vēlēties uzturēt un attīstīt vēsturiski izveidotas kultūras, zinātnes, ekonomikas un citas saites.

Krievijas varasiestāžu rīcībā esošā informācija liecina, ka grozījumi varētu attiekties uz apmēram 6000 Latvijas un Igaunijas nepilsoņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti