Arī Eifeļa tornis cenšas kļūt videi draudzīgāks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nedēļas nogalē ANO klimata konferencē Parīzē noslēgta vēsturiska vienošanās, kas paredz samazināt ogļskābās gāzes izmešus un ierobežot globālās sasilšanas temperatūru līdz diviem grādiem no pirmsindustriālā līmeņa. Visu konferences laiku uz Eifeļa torņa tika attēloti dažādi vēstījumi par zaļāku nākotni, un arī pats tornis kļūst videi aizvien draudzīgāks.  

Divu nedēļu garumā Eifeļa tornis pasaulei sūtīja īpašus dabai draudzīgus vēstījumus. Beļģijas un Tunisijas izcelsmes mākslinieces Nazihas Mestaui veidoto projekciju galvenais mērķis – 100% atjaunojamā enerģija visā pasaulē. 3D projekcijas attēloja arī atjaunojamās enerģijas avotus – vēju, sauli un ūdeni.

Taču Eifeļa tornis ir kas vairāk nekā tikai izgaismots apskates objekts. Tam ir savi zaļi nopelni. Sebastjans Reinjē, kas atbild par torņa ilgtspējīgu attīstību, kopā ar kolēģiem cītīgi strādā, lai dzelzs simbols būtu pēc iespējas modernāks un energoefekīvāks.

“Eifeļa tornis seko tendencēm un vides standartiem. Kad mēs renovējām pirmo stāvu un lūdzām atļauju, mums, protams, bija jāpielāgojas efektīvākiem siltuma, drošības un elektroenerģijas standartiem,” stāstīja Reinjē.

“Esam īstenojuši dažādas iniciatīvas, piemēram, vācam lietus ūdeni, ko izmantot tualetēs, un izmantojam saules paneļus, lai sildītu ūdeni,” atklāja Reinjē.

Saules panelis, kas uzstādīts uz viena no pirmā stāva iekštelpu jumtiem, nodrošina pietiekami enerģijas, lai uzsildītu 50% no tornim nepieciešamā karstā ūdens. Savukārt otrajā stāvā uzstādīti divi vēja ģeneratori, kas var saražot līdz pat desmit tūkstošiem kilovatstundu elektrības gadā. Šādu enerģijas daudzumu patērē galvenais veikals torņa pirmajā stāvā. Tiesa, viss tornis gadā iztērē tuvu septiņiem miljoniem kilovatstundu gadā, īpaši ņemot vērā īpašu apgaismojuma sistēmu, kas liek tornim mirdzēt piecas minūtes katru stundu pēc krēslas iestāšanās.

Pēc torņa uzturētāju vārdiem, nākamo desmit gadu laikā uz energoefektīvākiem plānots nomainīt 336 projektorus un 20 000 spuldzīšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti