Arī Āfrikā pieaug Covid-19 izplatība; bažas par vājo veselības aprūpes sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Koronavīrusa Covid-19 gadījumu skaits pasaulē šonedēļ pārsniedzis 200 000. Vissmagāk līdz šim tika skarta Ķīna, Dienvidkoreja un arī Eiropa. Tomēr vīrusa izplatība pieaug arī Āfrikā, kur skarta vairāk nekā puse no 54 kontinenta valstīm. Vairākās Āfrikas valstīs vēl svaigā atmiņā palicis Ebolas vīrusa uzliesmojums. Bažas rada arī daudzviet vājā stāvoklī esošā veselības aprūpes sistēma.

Arī Āfrikā pieaug Covid-19 izplatība; bažas par vājo veselības aprūpes sistēmu
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Āfrikas kontinentā dzīvo vairāk nekā 1,2 miljardi iedzīvotāju. Šobrīd Āfrikā ir apstiprināti vairāk nekā 630 koronavīrusa gadījumi, un vairākas valstis ir ieviesušas dažādus ierobežojošus pasākumus, lai cīnītos ar vīrusa izplatīšanos. Visplašāk šobrīd ir skarta Ēģipte, kur atklāti teju 200 inficēšanās gadījumi. Uzmanība pievērsta arī Dienvidāfrikai, kur saslimušo skaits pēdējās dienās strauji audzis, pārsniedzot vienu simtu.

Lai gan koronavīruss Āfriku vēl nav skāris tik smagi kā citas pasaules daļas,

par savu veselību īpaši bažījas to valstu iedzīvotāji, kurus pirms vairākiem gadiem skāra Ebolas vīrusa uzliesmojums.

Laikā no 2013. līdz 2016. gadam Ebolas vīrusa dēļ Rietumāfrikā dzīvību zaudēja vairāk nekā 11 000 cilvēku. Viena no Ebolas skartajām valstīm ir Libērija, kur vīruss prasīja teju 5000 cilvēku dzīvības. Arī tur jau apstiprināti pirmie ar koronavīrusu saslimušie. Pirms Ebolas uzliesmojuma šajā valstī, kurā dzīvo vairāk nekā 4 miljoni iedzīvotāju, strādāja vien aptuveni 50 ārsti.

Tāpat ir satraukti arī Gvinejas iedzīvotāji, kas Ebolas uzliesmojuma laikā cieta no dezinformācijas. Līdzīgas problēmas varētu būt arī tagad, jo daudziem iedzīvotājiem nav zināmi nedz koronavīrusa simptomi, nedz arī tas, kā tas izplatās. Pagaidām šajā valstī apstiprināts viens ar koronavīrusu saslimušais.

Savukārt Sjerraleonē vēl nav reģistrēts neviens saslimušais, bet varasiestādes jau laikus veic nepieciešamos pasākumus. Laikā, kad šajā valstī uzliesmoja Ebolas vīruss, gūta plašāka izpratne par pareizas veselības izglītības nozīmi, pareizas informācijas izplatīšanu un izpratnes veidošanu. Sjerraleones informācijas un komunikācijas ministrs Mohameds Svērejs sacīja, ka valsts nopietni uztver koronavīrusa uzliesmojuma draudus un ir apņēmusies izmantot vērtīgo pieredzi, kas iegūta Ebolas krīzes laikā.

Ebolas vīrusa uzliesmojums Rietumāfrikā atklāja nopietnas problēmas ārkārtas dienestu sistēmās.

Pasaules Veselības organizācija ir paudusi bažas par vairāku nabadzīgo valstu neaizsargātību saistībā ar to vājajām veselības aprūpes sistēmām. Pasaules Veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss sacīja, ka

Āfrikai ir jāpamostas un vajadzētu “sagatavoties sliktākajam”, jo koronavīruss sāk izplatīties lokāli.

“Subsahāras Āfrikas daļā ir konstatēti vairāk nekā 200 saslimšanas gadījumi. Mēs nevaram šo statistiku neņemt vērā, jo, ir ticams, ka ir vēl neatklātie gadījumi. Labākais padoms Āfrikai – gatavojieties ļaunākajam un gatavojieties jau šodien! Šie skaitļi ir jāapgriež jau saknē, jo mēs citos kontinentos un valstīs esam redzējuši to, cik ātri vīruss var izplatīties,” sacīja Gebrejesuss.

Kādas ASV ekspertu grupas pirms četriem gadiem veiktajā analīzē secināts, ka no 25 pasaules valstīm, kuras ir visneaizsargātākās pret dažādiem infekcijas uzliesmojumiem, 22 atrodas tieši Āfrikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti