Argentīnā par korupciju tiesā bijušo valsts prezidenti

Argentīnā otrdien, 21. maijā, sāksies tiesas process pret bijušo valsts prezidenti Kristīnu Fernandezu de Kirhneri, kura tiek apsūdzēta korupcijā. Pēc tam, kad izskanēja baumas par šī tiesas procesa iespējamo atlikšanu vai pilnīgu atcelšanu, daudzviet Argentīnā izcēlās protesta akcijas. Gan bijusī prezidente, gan viņas advokāti uzskata, ka šajā lietā trūkst pierādījumu.

Argentīnā par korupciju tiesā bijušo valsts prezidentiUģis Lībietis

  Bijusī Argentīnas prezidente Kristīna Fernandeza de Kirhnere kopumā tiek apsūdzēta vairāk nekā 10 korupcijas lietās. Taču šis ir pirmais gadījums, kurš nonācis līdz tiesai. Izmeklētāji uzskata, ka, atrodoties amatā no 2007. līdz 2015. gadam, Kirhnere ir palīdzējusi ietekmīgajam uzņēmējam Lazaro Baezam saņemt pasūtījumus sabiedriskiem darbiem par gandrīz 1,2 miljardiem ASV dolāru.

  Eksprezidentes advokāti apgalvo, ka šajā lietā trūkst pierādījumu. Taču Augstākā tiesa ir izlēmusi lietas materiālus pārskatīt un procesu neapturēt.

  Kristīna Fernandeza de Kirhnere tiesas priekšā stāsies kopā ar uzņēmēju Baezu, bijušo plānošanas ministru Hulio de Vido un viņa vietnieku Hosē Lopezu.

  Kirhnerei, kura pašlaik ir senatore, ir parlamentārā imunitāte, kas aizsargā viņu no aizturēšanas, taču ne tiesāšanas. Savu tiesāšanu viņa uzskata par politisku vajāšanu no pašreizējā prezidenta Maurisio Makri valdības puses.

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti