Panorāma

Mūžībā devusies Saeimas deputāte Juta Strīķe

Panorāma

Ministrija sola skolas un skolēnus atbalstīt

Eiropas Savienība slēdz ārējās robežas

Ārējās robežas slēgšana – stingrākais ieceļošanas liegums ES vēsturē

Stājies spēkā visstingrākais ceļošanas aizliegums Eiropas Savienības  (ES) vēsturē – ceļotāji no pārējās pasaules vairs netiek ielaisti. Tagad atļauts iebraukt tikai tiem ceļotājiem, kuri ir Eiropas Savienības pilsoņi, to ģimenes locekļiem un tiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Otrdienas, 17. marta, vakarā dalībvalstu vadītāji vienojās noteikt šādu aizliegumu. Un tas liedz iebraukt tiem, kas nav ES pilsoņi, to ģimenes locekļiem un tiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Izņēmuma situācijā atrodas arī ārsti, medicīnas darbinieki un regulāri pārrobežu darba veicēji. Aizliegums attiecas uz Šengenas zonas valstīm, kā arī uz Islandi, Šveici, Norvēģiju un Lihtenšteinu. Vismaz pagaidām tas neattiecas uz Lielbritāniju.

Ir jau ziņas par pasažieriem, kuru ceļošanas plānus šis aizliegums mainījis. Vācija ziņo, ka mājup tiks sūtīti daudzi, kas iebrauc no Turcijas, Filipīnām, Argentīnas.

“Šorīt vien mums bija jākontrolē 5000 pasažieru. Un mēs gaidām apmēram vēl 100 tādus lidojumus, no kuriem mums, iespējams, būs jāsūta atpakaļ daudzi pasažieri,” pastāstīja Reza Ahmari,  Vācijas policijas pārstāvis Frankfurtes lidostā.

Pēc Itālijas, Spānijas un Francijas arī Beļģija tagad ieviesusi ļoti stingrus ierobežojumus, lēmums par kuriem pieņemts otrdiena vēlu vakarā, un tie stājas spēkā jau trešdien no plkst. 12. Maz laika bija dots uzņēmumiem un iedzīvotājiem sagatavoties, tāpēc veikalos tas daudzviet izraisīja rindas.

“Iedzīvotājiem pēc iespējas jāpaliek mājās ciešā ģimenes lokā, lai novērstu kontaktu ar ārpasauli. Izņēmums ir došanās uz darbu, pie ārsta, uz pārtikas preču veikalu, uz pastu, banku, degvielas uzpildes staciju vai lai palīdzētu personai, kam tas nepieciešams. Atpūta brīvā dabā ir atļauta un pat ieteicama, bet tikai kopā ar vienu ģimenes locekli, ar ko dzīvojat kopā, vai vienu draugu. Obligāti jāievēro pietiekams attālums vienam no otra,” norādīja Beļģijas premjerministre Sofija Vilmesa.

Tas nozīmē, ka parkos cilvēki var uzturēties, ja ievēro attālumu viens no otra. Cilvēku parkos ir mazāk, bet ne visi ievēro noteikto attālumu. Daudzi veikali nepieņem skaidru naudu, lūdzot norēķināties ar maksājumu kartēm. Nakts veikali varēs būt atvērti tikai līdz plkst.22, un, iepērkoties parastajos pārtikas veikalos, ir ierobežojumi attiecībā uz distanci un iepirkšanās ilgumu – tas jāizdara 30 minūtēs. Bet noskaņa Briselē dīvaina. Saulainā laikā visas ielu kafejnīcas bija pārpildītas, tagad – pat mēbeles novāktas. Šādi ierobežojumi noteikti līdz 5. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti