Ar vērienu atzīmē Eifeļa torņa 130. jubileju

Francijas galvaspilsētā Parīzē ar vērienu atzīmē Eifeļa torņa 130. dzimšanas dienu. Speciālisti arī sola nākotnē īstenot plašus valsts slavenākās būves atjaunošanas darbus. 

“Mums ir arī jāsagatavo Eifeļa tornis olimpiskajām spēlēm. Protams, tam jābūt pilnīgi perfektam, un mēs esam izstrādājuši milzīgu darbu plānu. Mēs nomainīsim vienu liftu, kas ir svarīgs Eifeļa torņa elements. Šie darbi var ilgt trīs gadus, jo mums jānomaina visas iekārtas. Tiks arī veikta 20. torņa pārkrāsošana. Tie visi ir nozīmīgi notikumi,” stāstīja torņa ģenerāldirektors Patriks Branku Rivo. 

Vēsturnieki atgādina, ka pret 300 metrus augstā torņa būvniecību savulaik iebilda daudzas pazīstamas personības, tostarp rakstnieks Gijs de Mopasāns. Tomēr jau pirmajā gadā to apmeklēja 2 miljoni interesentu. Toreiz tūristiem uz torņa virsotni nācās doties kājām pa 1665 pakāpieniem, un tikai vēlāk uzbūvēja liftus.

Savukārt šā gada jubilejas pasākumu centrālie notikumi ir 12 minūšu ilgs lāzeru šovs, kuru Parīzes viesi varēs vērot līdz piektdienai, kā arī milzu uzkodu pikniks. Zem torņa ierīkotajā svinību vietā trešdien bija ielūgti apmēram 1300 bērni.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti