Ar Trampa atbalstu ASV skolām vairs nebūs prasības par pilngraudu produktiem

ASV prezidents Donalds Tramps ir īpaši nasks uz iepriekšējā Baltā nama saimnieka pieņemto lēmumu atcelšanu. Tā viņš izstājās no Parīzes klimata vienošanās un kodolvienošanās ar Irānu, bet nupat ķēries arī pie iekšpolitiskām lietām – šoreiz atceļot bijušās ASV pirmās lēdijas Mišelas Obamas projektu par veselīgu ēdināšanu skolās, kas, piemēram, noteica ierasto baltmaizi gatavot no pilngraudu miltiem.

Skolas ēdnīcās Savienotajās Valstīs atkal varēs pasniegt ne sevišķi veselīgus ēdienus. Pēc sūdzībām par ēdiena garšu un izmaksām prezidenta Donalda Trampa administrācija nolēma atcelt noteikumus, saskaņā ar kuriem skolas ēdiens bija jāgatavo pārsvarā no pilngraudu produktiem.

Ēdināšanas iestādes, kas apelēja pie izmaiņām, norāda, ka vēlas tikai nelielu elastīgumu attiecībā uz situācijām, kad pilngraudu produkti nav labākā izvēle. Vermontai tas nozīmē, ka skolās atkal varēs gatavot rīsus ar pupiņām, bet Oregonā varēs atgriezties makaroni ar sieru.

Līdz ar to tiek atcelts vērienīgs projekts, ko savulaik aizstāvēja bijusī ASV pirmā lēdija Mišela Obama. Kopš 2014. gada skolu ēdnīcām tika noteikts izmantot pilngraudu produktus, jo tie būtu gan lētāki, gan vērtīgāki uzturā un arī palīdzētu veicināt veselīgas ēšanas paradumus, kad aptaukošanās valstī sasniedz satraucošu līmeni.

Taču ēdināšanas uzņēmumi paziņoja, ka izmaksas kļuvušas lielākas, gatavošana sarežģītāka un lielāks ir arī bērnu izmestā ēdiena apjoms. Tāpat tika uzsvērts, ka šīs prasības ignorē skolēnu kultūras atšķirības. Ap 20% apgabalu lūdza jaunās normas atcelt un tika sadzirdēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti