Ar svinīgām parādēm pasaulē atzīmē Svētā Patrika dienu

Daudzās pasaules valstīs īru kopienas pārstāvji un viņu draugi atzīmējuši Svētā Patrika dienu. Īrijā, Amerikas Savienotajā Valstīs un citās zemēs arī notikušas tradicionālās svētku parādes.

Īrijā svētku pasākumi bija organizēti visās lielākajās apdzīvotajā vietās, un tajos piedalījās apmēram divi miljoni cilvēku. Galvaspilsētā Dublinā parādes vadmotīvs šogad bija stāstu stāstīšana, un pilsētas ielās devās ne tikai svētku kostīmos un maskās tērpti vietējie iedzīvotāji, bet arī orķestri no ASV un Vācijas.

 

Savukārt ASV pilsētā Čikāgā par godu Svētā Patrika dienai vietējās upes ūdens bija iekrāsots simboliskajā zaļajā krāsā. Parādē un svētku pasākumos pilsētā piedalījās arī Īrijas premjerministrs Leo Varadkars.

Tikmēr vēsturnieki atgādina, ka Īrijas galvenais svētais - Patriks - dzīvoja mūsu ēras 5. gadsimtā un kristīja tās iedzīvotājus. Viņu simbolizē āboliņa lapiņa, jo tieši ar šī auga palīdzību viņš esot izskaidrojis pagāniem svētās trīsvienības būtību. Saskaņā ar leģendu viņš arī padzinis no Īrijas čūskas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti