Ar nazi bruņota vīrieša uzbrukumu Parīzē izmeklē kā teroraktu

Francijas galvaspilsētā Parīze sestdienas, 12.maija, vakarā notikušo uzbrukumu, kurā ar nazi bruņots vīrietis nogalināja vienu un ievainoja četrus cilvēkus, varasiestādes izmeklē kā teroraktu. Saskaņā ar aculiecinieku teikto vainīgais pirms uzbrukuma kliedzis „Allāhu akbar”. Tāpat pēc notikušā atbildību uzņēmusies teroristu grupējums “Daīš’” jeb “Islāma valsts”.

Ar nazi bruņota vīrieša uzbrukumu Parīzē izmeklē kā teroraktuHardijs Ventnieks

  Šis uzbrukums kārtējo reizi izraisīja paniku Parīzes ielās, jo notika pietiekami publiskā vietā netālu no pilsētas galvenās operas, rajonā, kur ir arī bāri, restorāni un teātris. Nedēļas nogalē šajā apkaimē uzturas daudz cilvēku.

  Saskaņā ar policijas sniegto informāciju uzbrukums notika aptuveni pulksten 21 pēc vietējā laika. Kā norādīja aculiecinieki, vainīgais pirms uzrukuma, kurā nodūra vienu cilvēku, bet četrus ievainojot, izkliedzis „Allāhu akbar”.

  Vēlāk uzbrucējs centās iekļūt kādā no bāriem un restorāniem, taču to nebija iespējams izdarīt, jo ieejas bloķēja cilvēki. Drīz pēc notikušā ieradās policija, kura vispirms mēģināja neitralizēt uzbrucēju ar elektrošoka ierīci, taču tā izrādījās neefektīva. Atbildīgo par uzbrukumiem vēlāk nošaujot.

  Visi uzbrukumā cietušie tika hospitalizēti. Divu cietušo traumas tiek raksturotas kā nopietnas. Policija arī atklāja, ka uzbrucējs nogalinājis 29 gadus vecu vīrieti, par kuru plašāka informācija netika sniegta.

  Atbildību par teroraktu uzņēmies arī teroristu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts”.

  Arī noskaidrots, ka uzbrucējs bija 1997.gadā dzimis jaunietis no Čečenijas.

  Par to medijiem paziņoja kāds avots Francijas tiesu sistēmā. Tas arī norādīja, ka pašlaik ir aizturēti uzbrucēja vecāki.

  Tādējādi saskaņā ar sākotnējo informāciju policija notikušo izmeklē kā teroraktu.

  Tikmēr Francijas amatpersonas nosodījušas notikušo uzbrukumu. Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons mikroblogošanas vietnē “Twitter” notikušo nosaucis par „pretīgu uzbrukumu”, vienlaikus atzinīgi novērtējot policijas spēku aukstasinīgo un ātro reakciju, lai neitralizētu vainīgo. Arī Francijas premjerministrs Eduārs Filips uzteica policijas darbu, dažu minūšu laikā novēršot to, ka bojāgājušo skaits varēja būt vēl lielāks.

  Savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons reaģējot uz notikušo, paziņoja, ka “Francija atkal maksājusi ar savām asinīm”. Makrons piebilda, ka valsts ne par collu nepiekāpsies brīvības ienaidniekiem”.

  Francijā teroraktos pēdējo trīs gadu laikā prasījuši vairāk nekā divus simtus cilvēku dzīvību.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti