Ar koronavīrusu «Covid-19» inficējušies arī vairāk nekā 1700 ķīniešu mediķu

Turpina palielināties ar jauno koronavīrusu inficēto un no šī vīrusa bojā gājušo skaits. Ķīnas varas iestādes pirmo reizi paziņojušas, ka ar šo vīrusu ir inficējušies arī vairāk nekā 1700 mediķu. Tikmēr infekcijas slimību eksperti prognozē, ka vīrusa izplatība savu augstāko punktu vēl nav sasniegusi, atzīstot, ka Ķīnas varas iestāžu piesardzības pasākumi nav bijuši pietiekami.

ĪSUMĀ:

 • Ķīnā inficēto skaits aug – tas ir pārsniedzis 64 000; pieaug arī mirušo skaits – tas pietuvojies 1500.
 • Inficējušies arī vairāk nekā 1700 Ķīnas mediķu; pārliecinošs vairākums – Uhaņā. Seši mediķi miruši.
 • Ķīnas ekonomika atdzīvojas pēc garajām Jaungada brīvdienām; sarūk auto pārdošana; atcelti tūkstošiem lidojumu.
 • "Reuters": Pekinas un Šanhajas ielas un metro esot pustukši, daudzi veikali un restorāni tukši vai slēgti.
 • Eksperts: Nekas neliecina, ka vīrusa uzliesmojums varētu būt sasniedzis augstāko punktu.
 • Ārvalstīs atklāti vairāk nekā 400 inficēto; lielākais slimības perēklis ārpus Ķīnas – kruīza kuģis "Diamond Princess".

Ar koronavīrusu «Covid-19» inficējušies arī vairāk nekā 1700 ķīniešu mediķu Uģis Lībietis
  Lai arī cīņā pret koronavīrusu, kam dots nosaukums "Covid-19", Ķīnas varas iestādes ir iesaistījušas ļoti plašus medicīniskos un cilvēkresursus, inficēto cilvēku skaits stabili aug. Pašlaik tas ir pārsniedzis jau 64 000 cilvēku. Arī no slimības mirušo personu skaits turpina pieaugt un pašlaik ir pietuvojies 1500.

   

  Ķīnas varas iestādes piektdien, 14. februārī, pirmo reizi arī oficiāli paziņojušas, ka kopš slimības uzliesmojuma inficējušies ir vairāk nekā 1700 medicīnas darbinieku, no kuriem seši ir miruši.

  Pārliecinošs vairākums no inficētajiem mediķiem ir strādājuši tieši Uhaņas pilsētā, bet aptuveni 400 ir inficējušies citās Hubei provinces daļās.

  Kā paziņojis Ķīnas Nacionālās veselības komisijas viceministrs Žeņs Jisiņs, medicīnas darbinieku darba un atpūtas apstākļi cīņas ar vīrusu pirmajās rindās ir ļoti smagi, tāpēc arī inficēšanās risks ir ļoti augsts.

  Tikmēr Ķīnas ekonomika pamazām sāk atdzīvoties pēc pagarinātajām Jaunā gada brīvdienām, kuras noteikti aizēnoja arī straujā vīrusa izplatība. Taču vīrusa dēļ, piemēram, automašīnu tirdzniecības apjoms Ķīnā ir samazinājies par aptuveni 10%. Atcelti ir arī tūkstošiem lidojumu no Ķīnas un uz to, un Starptautiskā Civilās aviācijas organizācija prognozējusi, ka globālā aviolīniju peļņa gada pirmajā ceturksnī kritīsies par aptuveni 4 miljardiem dolāru. Malaizijas Finanšu ministrija jau paziņojusi, ka būs nepieciešams domāt par stimulējošo finansējumu aviācijas, tirdzniecības un tūrisma industriju atbalstam. Savukārt citkārt spēcīgā Singapūras ekonomika krīzes dēļ varētu nonākt recesijā.

  Kā ziņo aģentūra "Reuters", tādās pilsētās kā Pekina un Šanhaja ielas un metro esot pustukši, daudzi veikali un restorāni joprojām ir tukši vai slēgti. Aģentūra arī ziņo par situāciju visvairāk skartajā Uhaņā, kur pilnībā ir apturēta sabiedriskā transporta un taksometru kustība. Lai nogādātu mediķus un citas personas uz darbu, palīgā nākot brīvprātīgie šoferi, kuri bieži vien neatklājot savas nodarbes pat ģimenēm un draugiem.

  Kā paziņojis Sidnejas universitātes Starptautiskās drošības pētījumu centra infekcijas slimību eksperts Adams Kamrads Skots, pagaidām nekādi dati neliecina, ka vīrusa uzliesmojums varētu būt sasniedzis augstāko punktu.

  Pēc viņa vārdiem, lai arī Ķīnas varas iestādes tiešām dara visu iespējamo, lai koronavīrusa izplatību mazinātu, ieviestie bargie pasākumi tomēr esot nepietiekami un nākuši nedaudz par vēlu.

  Lai arī vairums saslimšanas gadījumu ir konstatēti Ķīnā, vairāk nekā 400 inficēto cilvēku ir atklāti arī ārvalstīs. Par lielāko slimības perēkli ārpus Ķīnas tiek uzskatīts kruīza kuģis "Diamond Princess", kas pašlaik piestājis Japānā. Uz šī kuģa vīruss atklāts vairāk nekā 200 personām, un tikai ceturtdien, 13. februārī, krastā ļauts nokāpt pirmajiem pasažieriem, kuri karantīnu izies uz sauszemes.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti