Ar Francijas īpašo reisu no jaunā vīrusa pārņemtās Uhaņas atgriezīsies arī Latvijas valstspiederīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vienīgā latviete, par kuru oficiāli ir zināms, ka viņa atrodas jaunā koronavīrusa skartajā Ķīnas pilsētā Uhaņā, paudusi vēlmi atgriezties mājās. Visticamāk, tas notiks ar Francijas organizēto īpašo avioreisu, jo Francijai ir pietiekami daudz valstspiederīgo, kuri vēlas pamest vīrusa skarto Uhaņu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule Latvijas Televīzijai (LTV) atzina, ka mūsu valstspiederīgā Latvijā varētu ierasties ne ātrāk kā pēc divām nedēļām, jo Parīzē visi īpašā reisa pasažieri pēc izkāpšanas no lidmašīnas nonāks karantīnā, kur viņi tiks novēroti. Sievietei ļaus atgriezties Rīgā tikai pēc 14 dienām, ja netiks novērotas koronavīrusa infekcijas pazīmes.

"Francija ir vistuvāk savu un citu valstu pilsoņu repatriācijas reisam uz Eiropu. Parīzē notiek saziņa ar citu valstu amatpersonām un mēs esam pateikuši par šo cilvēku, kas grib atgriezties. Tie cilvēki, kuri atgriezīsies no Uhaņas, lai kuras valsts pilsoņi viņi būtu, atradīsies divas nedēļas karantīnā, kur varēs pārliecināties, vai nav šie simptomi," stāstīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāve Guna Japiņa.

Patlaban ĀM nevienam neiesaka doties uz Uhaņu. Konsulārā departamenta rīcībā ir ziņas, ka kopumā 67 Latvijas valstspiederīgie kā savu dzīvesvietu norādījuši Ķīnu. Vēl astoņi cilvēki Konsulārajā reģistrā atzīmējuši, ka patlaban devušies ceļojumā pa Ķīnu.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņemot daudzu interesentu zvanus par koronavīrusa infekciju, tostarp tiekot jautāts, ko darīt, ja no Ķīnas atgriezies kaimiņš. Šāda jautājuma gadījumā padoms visiem interesentiem – nekādas bīstamības nav, ja vien cilvēks nav bijis Uhaņā. Tomēr, ja cilvēks jūtas slikti, viņam ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

NMPD savukārt ieviesis sava veida algoritmu – ja cilvēks, zvanot uz  NPMP tālruni, sūdzas par koronavīrusa infekcijai tipiskām pazīmēm, viņam tiek jautāts, vai nesen ir būts kādā ceļojumā. Ārstus aizdomīgus darītu vien tas, ja cilvēks bijis Uhaņā. Tad brigāde uzvilktu speciālos aizsargtērpus un dotos vizītē.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Reģistrēto inficēto skaits turpina pieaugt, un 27. janvārī tiek ziņots par 2744 saslimušajiem un 106 mirušajiem. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā.

Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

Francija valdība paziņojusi, ka tā ar tiešu avioreisu dzimtenē nogādās visus pilsoņus, kuri vēlēsies pamest jaunā koronavīrusa infekcijas pārņemto Ķīnas pilsētu Uhaņu. Francijas varas iestādes informēja, ka patlaban notiek iespējamo repatriantu apzināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti