Panorāma

Piemin Mārtiņu Braunu

Panorāma

Panorāma

Apvienotajos Arābu Emirātos sasniegta 100% vakcinācija

Apvienotie Arābu Emirāti paziņo, ka sasniegta 100% vakcinācija pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) ir pirmā pasaules valsts, kas paziņojusi par 100% vakcinācijas aptveres sasniegšanu. Lai maksimāli censtos apturēt vīrusa izplatību, joprojām masku valkāšana iekštelpās un publiskajos pasākumos ir obligāta, kā arī pirms ieceļošanas valstī nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

Šī nedēļa AAE sākās ar ziņu, ka valstī sasniegta 100% vakcinācijas aptvere jeb vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši visi tie, kuriem tā pienācās. Vienlaikus tiek ziņots, ka vakcinācijas procesu pilnībā noslēguši vairāk nekā 90% iedzīvotāju. Šādu paziņojumu vietnē mikroblogošanas vietnē "Twitter" izplatījis AAE Nacionālais krīzes un katastrofu pārvarēšanas centrs. 

Neskatoties uz 100% vakcinācijas aptveri, masku valkāšana ir obligāta, atrodoties iekštelpās, kā arī apmeklējot pasākumus, pat ja tie notiek ārtelpās un ārā ir +30 grādu.

"Apvienotajos Arābu Emirātos cilvēki seko noteikumiem. Mēs neesam saskārušies ar problēmām un nav bijuši starpgadījumi ar cilvēkiem, kuri neievēro noteikumus. Viņi ar mums sadarbojas!" teica Dubaijas tūristu policijas pārstāvis Muhameds Ībrahims Alsuvaldi.

Līdz nākamā gada martam Dubaija ir mājvieta biznesa un kultūras izstādei "Expo 2020", kas vienkopus pulcē cilvēkus no visas pasaules. Ieeja "Expo" teritorijā notiek tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai arī personai ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms došanās pasākuma teritorijā.

"Visi "Expo" darbinieki ir vakcinēti. Maskas šeit ir obligātas, kā arī mēs gādājam par to, lai tiktu ievērota sociālā distancēšanās. Visur ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi, un mums ir visa nepieciešamā infrastruktūra, lai nodrošinātu palīdzību ikvienam, kam tā nepieciešama," skaidroja "Expo 2020" komunikācijas nodaļas vadītājs Muhameds Al Ansari.

Arī šeit bažas rada jaunais Covid-19 vīrusa paveids. Ceturtdien tika saņemta ziņa, ka valstī reģistrēts pirmais vīrusa omikrona gadījums. Tas reģistrēts kādai sievietei, kas valstī ieceļojusi no kāda Dienvidāfrikas reģiona. Persona, kurai atklāta inficēšanās ar jauno vīrusa paveidu, bija pilnībā vakcinēta. Nacionālā lidsabiedrība "Emirates" līdz tālākas informācijas iegūšanai ir daļēji apturējusi gaisa satiksmi ar Dienvidāfriku.

"Mēs rūpīgi monitorējam situāciju, lai vairāk saprastu šo jauno variantu – cik tas ir nopietns un kāda ir vakcīnu iedarbība pret to. Mēs gaidām, kad atbildīgās iestādes iedos šo informāciju. Runājot no valsts pozīcijas, mēs esam samazinājuši reisu skaitu un pašlaik nogaidām," teica "Emirates" komercdirektors Adnans Kazims.

Arī Kvintens, kurš ir tūrists no Dienvidāfrikas, sacīja, ka saistībā ar jauno vīrusa paveidu vēl ir ļoti daudz nezināmā. "Situācija Dienvidāfrikā mainās ļoti strauji. Pirms divām nedēļām, kad es tur biju, viss bija kārtībā. Cilvēki valkāja maskas, saslimstības skaitļi bija zemi, un domāju, ka viss būs kārtībā.''

Vienlaikus ar ziņām par pilnīgu sabiedrības, kas vecāka par 18 gadiem, vakcināciju, AAE atbildīgās iestādes paziņojušas, ka sāks piedāvāt vakcīnas trešo devu tām personām, kurām pagājuši vismaz seši mēneši kopš otrās "Pfizer-BioNTech" vai Eiropas Savienībā vēl neapstiprinātās, Krievijā ražotās, vakcīnas pret Covid-19 "Sputnik V" devas saņemšanas. Tāpat Veselības dienests paziņojis, ka būsteris pienāksies tām personām, kuras vakcinējušās ar "Sinopharm" ražoto vakcīnu.

Katru dienu AAE tiek fiksēti aptuveni 70 pozitīvi Covid-19 gadījumi, un kopš 21. oktobra dienā reģistrēto gadījumu skaits nav pārsniedzis 100 gadījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti