Aptauja: Vairāk nekā puse eiropiešu vēlas imigrantu skaita samazināšanos

Vairāk nekā puse eiropiešu vēlas imigrācijas samazināšanos, bet Grieķijā pat 84% iebilst pret jebkādu ieceļotāju skaita pieaugumu, piektdien paziņoja Starptautiskā Migrācijas organizācija (IMO).

Publiskojot sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma "Gallup" aptaujas sākotnējos secinājumus, kas iegūti, intervējot respondentus vairāk nekā 140 valstīs, IMO norādīja, ka Eiropā valda pretēja tendence nekā citos pasaules reģionos.

Eiropā kopumā 52,1% respondentu izteicies, ka imigrantu skaitam ir jāsarūk, 30,2% eiropiešu būtu ar mieru saglabāt "satus quo", bet 7,5% pauduši atbalstu vēl lielākai imigrācijai.

Taču pastāv atšķirība cilvēku noskaņojumos starp Eiropas ziemeļiem un dienvidiem.

Vairums skandināvu vēlas, lai ieceļotāju skaits saglabājas pašreizējā līmenī vai pieaug, kamēr Vidusjūras reģionā, kas daudziem imigrantiem kalpo par vārtiem uz Eiropu, vairums respondentu pieprasa strauju ieceļotāju skaita samazināšanu.

Pret imigrantu skaita pieaugumu iebilst 84% grieķu, 67% itāļu, 56% spāņu un 76% maltiešu.

Tikmēr Ziemeļamerikā 34,2% aptaujāto dod priekšroku "status quo" saglabāšanai, bet 22,8% atbalsta imigrantu skaita pieaugumu. Savukārt ieceļotāju skaita samazināšanos vēlas 39,3% ziemeļamerikāņu.

"Ļaudis Eiropā ir visnegatīvāk noskaņoti pret imigrāciju," atzina IOM pētījumu nodaļas vadītājs Franks Lačko.

Tikmēr Persijas līča valstīs, kur ir visaugstākais viesstrādnieku īpatsvars pasaulē, pret imigrāciju valda ļoti pozitīva attieksme.

Kopumā pasaulē ar pašreizējo imigrācijas līmeni apmierināti ir 21,8% aptaujāto, bet tā palielināšanos atbalsta 21,3% respondentu, kamēr ieceļotāju skaita samazināšanos vēlas 34,5%, liecina pētījums, kas veikts laikā no 2012. līdz 2014.gadam, intervējot 183 772 cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt