Pusdiena

Kā „Brexit” varētu ietekmēt Latvijas budžeta sagatavošanas procesu 2017.gadam?

Pusdiena

Vēlēšanās Spānijā uzvar Rahoja vadītā partija, bet vairākumu tai tā arī neizdodas iegūt

Pēc «Brexit» balsojuma trūkst skaidra plāna turpmākajai rīcībai

Aptauja: Skotijā nav viennozīmīga atbalsta neatkarības referendumam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lielbritānijā turpinās aktīvas politiskās kaislības, jo ir kļuvis skaidrs, ka nevienam nav skaidra plāna, kā turpmāk rīkoties. Turklāt Skotijas parlaments apsver iespēju bloķēt lēmumu izstāšanās procedūras sākšanai; tikmēr aptauja neuzrāda viennozīmīgu skotu atbalstu atkārtotam neatkarības referendumam.

Svētdien, 26.jūnija, aģentūras “Survation” veiktā aptauja uzrāda, ka 44,5% uzrunāto nevēlas atkārtotu referendumu par reģiona neatkarību no Lielbritānijas. Savukārt 41,9% respondentu vēlētos sarīkot šādu tautas nobalsošanu un vēl 13,4% nav atbildes.

Iepriekš Skotijas premjerministre Nikola Stērdženta televīzijas intervijā paziņosi, ka Skotijas parlaments varētu nobloķēt likuma pieņemšanu, ar kuru tiek iedarbināta izstāšanās procedūra, jo vairums šīs zemes iedzīvotāju grib palikt Eiropas Savienībā.

“Protams. Skotijas parlamentam par to būs jāspriež, vadoties pēc tā, kas ir Skotijas interesēs. Un līdz ar to, protams, pastāv iespēja pateikt, ka mēs nebalsosim par kaut ko, kas nav Skotijas interesēs. Jā, es varu iedomāties Anglijas iedzīvotāju neapmierinātību, bet to var salīdzināt ar Skotijas iedzīvotāju dusmām par to, ka mūs var izslēgt no Eiropas Savienības pret mūsu gribu,” pauda Stērdženta.

Tikmēr triju dienu laikā 3,6 miljoni cilvēku internetā parakstījuši petīciju par atkārtotu referendumu Lielbritānijā par tās turpmāko dalību Eiropas Savienībā. Jau pirmo 24 stundu laikā šo petīciju bija parakstījuši vairāk nekā viens miljons cilvēku.

Četras dienas pēc referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības Lielbritānijā valda sen neredzēts politiskais haoss. Par atkāpšanos ir paziņojis ne tikai premjers Deivids Kamerons, bet arī 11 vadošās opozīcijas figūras, kas veido tā dēvēto ēnu kabinetu. Un tagad šie politiķi saka, ka jāatkāpjas arī opozīcijas vadītājam Džeremijam Korbīnam, jo viņš nav spējis pārliecināt vēlētājus nobalsot par palikšanu Eiropas Savienībā.

Starp tiem ir nu jau bijusī ēnu finanšu ministre Sēma Malhotra: “Mums ir nepieciešams tāds līderis, kurš var nodrošināt, ka mēs esam ļoti spēcīga opozīcija un tiekam uztverti kā reāla alternatīva valdībai. Lai vai kādas īpašības Džeremijam būtu, es neuzskatu, ka viņš ir šis līderis. Es esmu runājusi ar partijas biedriem, kuri iepriekš ir atbalstījuši Džeremiju, bet tagad saka, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, jo mūsu tradicionālie vēlētāji mūs nesadzird. Un, ja mēs gribam uzvarēt nākamajās vēlēšanās, mums šis jautājums ir jāatrisina.”

Par to, kurš būs nākamais premjers, prāto arī pašreiz pie varas esošā Konservatīvā partija. Turklāt ir izrādījies, ka nevienam nav skaidra plāna, kad un kā būtu jāuzsāk izstāšanās sarunas. Izskatās, ka tas nenotiks līdz pat oktobrim, kad tiek plānots izveidot jaunu valdību.

Turklāt, kā intervijā Lielbritānijas 4. kanālam atzina uzņēmējdarbības ministre Anna Sorbija, ne viens vien tagad ir satraukts par to, kas var notikt. “Atsevišķi cilvēki tagad sāk apjaust realitāti. Es dzirdu no dažiem, ka viņi ir nobalsojuši par izstāšanos, nekad nedomājot, ka tas patiešām notiks. Un daudzi tagad nožēlo un saka, ka gribētu to kaut kā mainīt. Bet tas nav iespējams. Gluži kā mēs brīdinājām: ja jūs balsosiet, lai mēs stājamies ārā, mēs būsim ārā. Tagad mums ir nepieciešams plāns, jo izstāšanās kampaņas veidotājiem, protams, nekad tāda nav bijis, un mums ir nepieciešams jauns premjers. Šim cilvēkam būs jāspēj uzņemties atbildību par turpmākiem soļiem, jāsamierina cilvēki, jo mūsu sabiedrībā tas ir ļoti nepieciešams, un jāpanāk Lielbritānijai labākā iespējamā vienošanās,” pauda Sorbija.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par  Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos "Brexit" atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti