Rīta Panorāma

Zemestrīcē Horvātijā 7 bojā gājušie

Rīta Panorāma

Peru šamaņi sola labāku nākamo gadu

Pasaulē neviennozīmīga attieksme pret vakcināciju pret Covid-19

Aptauja: pasaulē neviennozīmīga attieksme pret Covid-19 vakcīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sabiedriskās domas aptauju dati liecina, ka dažādās pasaules valstīs ir atšķirīga attieksme pret vakcināciju. Negaidīti visskeptiskāk noskaņoti ir Francijas iedzīvotāji, bet vispozitīvāk to vērtē Ķīnas Tautas Republikā. 

Pētījumu centra “Ipsos” un Pasaules ekonomikas foruma veiktajā aptaujā tikai 40% Francijas iedzīvotāju pauda gatavību vakcinēties. Cilvēkiem bažas rada iespējamās preparāta blaknes un iespējamā mazā efektivitāte. 

Pret imunizāciju noskaņoti arī 43% Krievijas un 55% procenti Dienvidāfrikas iedzīvotāju. Savukārt Ķīnā gatavību saņemt poti pauda 80% procenti, bet Lielbritānijā – 77% iedzīvotāju. 

Tikmēr Francijas amatpersonas informēja, ka valstī sākta vakcinācijas kampaņa un pirmie preparātu saņem pansionātu iemītnieki. Tas ir sākums, un iedzīvotāju viedoklis pēc iepazīšanās ar procesu var mainīties. 

Sociologi arī norādīja, ka aptauja veikta internetā 15 valstīs, un, piemēram Francijā, viedokli pauda tikai 1000 cilvēku. Lielākas bažas rada preparāta pieejamība, jo Eiropas Savienībā pagaidām apstiprināts tikai kompāniju “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātā vakcīna.  

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu.

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi farmācijas uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu Eiropas Savienībā (ES), paverot ceļu vakcinācijas uzsākšanai. Veselības ministrijā informēja, ka vakcīna "Comirnaty" klīniskajos pētījumos, kuros piedalījās 44 000 cilvēku, sevi pierādījusi kā drošu iespēju pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu.

ES dalībvalstis, tostarp Latvija, sestdien saņēma pirmās uzņēmumu “Pfizer” un “BioNTech” kopīgi radītās Covid-19 vakcīnas devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti