Aptauja: Par Polijas prezidentu gatavi balsot tikai trešdaļa vēlētāju

Par Polijas prezidenta Andžeja Dudas atkārtotu ievēlēšanu valsts galvas amatā nākammēnes gaidāmajās prezidenta vēlēšanās gatavi balsot tikai aptuveni trešdaļa vēlētāju, liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas.

Lai gan aprīlī veiktajās aptaujās vairāk nekā puse respondentu pauda gatavību balsot par Dudu, kurš ir valdošās nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" kandidāts, divas šomēnes veiktās aptaujas rāda, ka atbalsts prezidentam ir krietni sarucis.

18.-19.maijā veiktā socioloģisko pētījumu firmas PBS aptauja liecina, ka par Dudu būtu gatavi balsot 35% respondentu, bet tajā pašā laikā veiktā firmas "Kantar"  aptaujā atbalstu Dudam pauduši 39% respondentu.

Savukārt gatavību balsot par opozīcijā esošās liberālās partijas "Pilsoniskā platforma" (PO) kandidātu Varšavas mēru Rafalu Tšaskovski  izteikuši 21% respondentu PBS aptaujā un 18% respondentu "Kantar" aptaujā.

Politikas analītiķi skaidro, ka situācija mainījusies pēc tam, kad Iepriekšējā PO kandidāte Malgožata Kidava-Bloņska, kas pēdējā laikā bija katastrofāli zaudējusi savus atbalstītājus, 15.maijā paziņoja par savas kandidatūras atsaukšanu un PO par savu kandidātu izvirzīja Tšaskovski.

Gadījumā, ja 28.jūnijā nevienam kandidātam neizdosies iegūt vismaz 50% balsu, pēc divām nedēļām nāksies rīkot vēlēšanu otro kārtu.

Dudas piecu gadu amata pilnvaru termiņš beigsies 6.augustā.

Vēlēšanas, kurās būs pavisam desmit kandidāti,i sākotnēji bija paredzētas 10.aprīlī.

Taču, tā kā valdošajā koalīcijā bija domstarpības par to, kā organizēt balsošanu koronavīrusa pandēmijas apstākļos, četras dienas pirms paredzētajām vēlēšanām valdība paziņoja par to atlikšanu.

Valdošā partija "Likums un taisnīgums" (PiS) bija iecerējusi balsošanu organizēt vienīgi ar pasta starpniecību, taču pret to iebilda ne tikai opozīcija, bet arī PiS koalīcijas partneri un pat atsevišķi PiS politiķi.

Tagad parlamentā tiek izskatīts likumprojekts, kas paredz balsošanu organizēt gan vēlēšanu iecirkņos, gan pa pastu.

Šonedēl premjerministrs Mateušs Moraveckis paziņoja, ka vēlēšanas tiks rīkotas 28.jūnijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti