Aptauja liecina par Grieķijas radikāli kreisā bloka SYRIZA uzvaru gaidāmajās vēlēšanās

Grieķijas partiju bloks "Radikāli kreiso koalīcija" ( SYRIZA), kas draudējis atcelt starptautiskā aizdevuma piešķiršanas nosacījumus, var iegūt visvairāk parlamenta deputātu mandātu 17.jūnijā plānotajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās, liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Grieķijas partiju bloks "Radikāli kreiso koalīcija" ( SYRIZA), kas draudējis atcelt starptautiskā aizdevuma piešķiršanas nosacījumus, var iegūt visvairāk parlamenta deputātu mandātu 17.jūnijā plānotajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās, liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti. 

Sabiedriskā institūta rīkotajā aptaujā, kuras kļūdas līmenis ir 3%, 30% aptaujāto vēlētāju pauda gatavību balsot par SYRIZA. 26% respondentu atbalstīja labēji centrisko partiju "Jaunā demokrātija" (ND), kura aizstāv taupības pasākumus un reformas, ko Grieķija solījusi veikt starptautiskā aizdevuma saņemšanai. 

Kreisi centriskā partija "Panhellēnistiskā sociālistiskā kustība" (PASOK), kas kopā ar ND bija iepriekšējā valdošajā koalīcijā, aptaujā guva tikai 15,5% respondentu atbalstu. Galēji labējo partiju "Zelta rītausma", kas parlamenta vēlēšanās 6.maijā bija ieguvusi apmēram 7% balsu, atbalstīja 4% respondentu. 

24% aptaujāto uzskatīja SYRIZA līderi Aleksi Cipru par piemērotāko kandidātu premjerministra amatam, bet 19% respondentu par tādu uzskatīja ND līderi Antoni Samaru.

Ciprs ir noraidījis taupības pasākumus un reformas, bet paziņojis, ka varētu panākt Grieķijas palikšanu eiro zonā. Viņa kritizētāji uzskata, ka SYRIZA savas vēlēšanu uzvaras gadījumā nepildītu Grieķijas saistības un tas novestu līdz Grieķijas maksātnespējai un aiziešanai no eiro zonas. 

85% aptaujāto sacīja, ka balsotu par Grieķijas palikšanu eiro zonā, ja par to tiktu rīkots referendums. 62% respondentu bija pret taupības pasākumu programmu.

Aptauja tika rīkota no 18. līdz 23.maijam, uzdodot jautājumus 1214 vēlētājiem.

Parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas 17.jūnijā tiks rīkots tāpēc, ka pēc 6.maijā notikušajām parlamenta vēlēšanām neizdevās izveidot valdību.

6.maija vēlēšanās lielus panākumus guva politiskie spēki, kas paziņojuši, ka nepildīs vienošanās par taupības pasākumiem ar starptautiskajiem aizdevējiem. Daļa aptauju liecina, ka 17.jūnija vēlēšanās šie spēki gūs vēl lielākus panākumus.

2 komentāri
R-s
Tad varēs droši celt komunismu! :) Tikai par kādu naudu cels?
Es
Grieķis grib būt gudrāks par visu Eiropu. Nesanāks.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti