Aptauja: Krievijas prezidenta Putina reitings turpina samazināties

Pēdējo mēnešu laikā turpina samazināties Krievijas prezidenta Vladimira Putina reitings, liecina socioloģisko aptauju dati. Pētnieki to saista ar iedzīvotāju ekonomiskajām problēmām un pretrunīgi vērtēto pensiju sistēmas reformu.

Britu raidorganizācija BBC, atsaucoties uz nevalstiskās pētniecības organizācijas "Levada centrs" veikto aptauju, vēsta, ka par Putinu prezidenta vēlēšanās pašlaik būtu gatavi balsot 56% iedzīvotāju. Gadu iepriekš prezidenta reitings bija 66%. 61% respondentu arī uzskata, ka Kremļa saimnieks ir pilnībā atbildīgs par problēmām, ar kurām saskaras valsts.

Komentējot rezultātus, "Levada centra" vadītājs Ļevs Gudkovs norādīja, ka agrāk iedzīvotāji problēmās vairāk vainoja zemāka līmeņa varas struktūras. Situācija mainījās 2015. gadā, kad sāka strauji samazināties cilvēku ienākumi. Situāciju vēl vairāk pasliktināja pensiju sistēmas reforma, par kuru prezidents uzņēmās personisku atbildību.

Tomēr citi eksperti norāda, ka reitingu kritums neliecina par iespējamo varas maiņu vai plašiem nemieriem. Putins ir koncentrējis savās rokās plašas pilnvaras, kas ļauj vērsties pret vājo opozīciju un apspiest protestus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti