Aptauja: Japānas valdības popularitāte noslīd līdz rekordzemam līmenim

Japānas premjerministra Sindzo Abes valdības popularitāte ir sarukusi līdz rekordzemam līmenim pēc tam, kad pēc valdības iniciatīvas parlamenta apakšpalāta pieņēma nepopulārus likumus, kas palielina valsts bruņoto spēku lomu un ļauj Japānas karavīriem piedalīties karadarbībā ārzemēs.

Laikrakstā "Mainichi Shimbun" svētdien publicēti sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka atbalsts valdībai samazinājies līdz 35%, kas ir rekordzems līmenis un par septiņiem procentpunktiem zemāks nekā pirms divām nedēļām.

Savukārt par to, ka valdības politiku neatbalsta, paziņojis 51% respondentu.

Jau vēstīts, ka   Japānas  parlamenta apakšpalāta ceturtdien pieņēma drošības likumus, kurus oponenti raksturoja kā tādus, kas graus 70 gadus pastāvējušo pacifisma politiku un ļaus   Japānas  bruņotajiem spēkiem piedalīties karadarbībā ārvalstīs pirmoreiz kopš Otrā pasaules kara.

Premjerministra Sindzo Abes valdošā koalīcija, kurā ir viņa vadītā Liberāldemokrātiskā partija, kā arī partija "Komeito", balsoja par šiem likumiem, bet opozīcijas partijas boikotēja balsojumu.

Par šiem likumiem vēl balsos parlamenta augšpalāta. Valdošajai koalīcijai ir vairākums arī augšpalātā, tomēr ir iespējams, ka tur šie likumi varētu tikt mainīti vai noraidīti.

Japāna  Otrajā pasaules karā bija nacistiskās Vācijas sabiedrotā, un pēc kara pieņemtā valsts konstitūcija būtiski ierobežo valsts iespējas attīstīt bruņotos spēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti