Lielbritānijai piedzīvojot krīzi pēc referenduma, vairāk iedzīvotāju sešās aptaujātajās ES valstīs teikuši, ka labāk atrasties blokā, salīdzinot ar līdzīgas aptaujas rezultātiem pirms diviem gadiem.
"Pilsoņi reaģē gan uz gaidāmo "Brexit" ietekmi uz Eiropas projektu un savu valstu ekonomiku, gan arī savās paša attiecībās ar ES," paziņoja "Ifop".
Francijā 67% aptaujāto piekrita viedoklim, ka labāk atrasties ES, kas ir par 19 procentpunktiem vairāk nekā 2014.gadā, Vācijā - 81% (plus 18 procentpunkti), Itālijā - 59% (plus četri procentpunkti), Spānijā - 81% (plus deviņi procentpunkti) un Beļģijā - 75% (plus 10 procentpunkti). Polijā 89% respondentu sacīja, ka labāk ir atrasties ES, taču iepriekš tur šāda aptauja netika veikta.
Atspoguļojot pieaugošo atbalstu ES, vairums vāciešu (55%), francūžu (53%) un spāņu (51%) sacīja, ka nevēlas ES piekāpšanos sarunās par Lielbritānijas izstāšanos.
Itālijā un Beļģijā šis rādītājs bija 47%, bet Polijā tikai 27% aptaujāto sacīja, ka sarunās nedrīkstētu piekāpties.
Visu sešu valstu iedzīvotāji sacīja, ka balsotu par palikšanu ES, ja pie viņiem tiktu rīkots šāds referendums - 53% francūžu, 65% vāciešu, 52% itāļu, 67% spāņu, 61% beļģu un 84% poļu.
"Ifop" tiešsaistē aptaujāja 6000 cilvēku - tūkstoti katrā valstī.