Dienas notikumu apskats

Gobzems: Pabriks turpina Šķēles veco politiku

Dienas notikumu apskats

Bordāns uzskata, ka partijas tuvojas valdības izveidei

Apšaudē bārā Kalifornijā nogalināti 12 cilvēki, tostarp policists

Apšaudē bārā Kalifornijā nogalināti 12 cilvēki, tostarp policists

Bārā Tauzandoksā, Kalifornijā, naktī uz ceturtdienu izcēlusies apšaude, kurā nogalināti vismaz 12 cilvēki, tostarp policists, vēsta BBC. Vismaz vēl 10 cilvēki uzbrukumā ievainoti.

Policijā apstiprina, ka arī šāvējs ir atrasts miris. Viņš, iespējams, pats atņēmis sev dzīvību. Uzbrukuma motīvi pašlaik nav skaidri.

Apšaudi  sarīkojis 28 gadus vecais Deivids Longs. Viņš bija atvaļināts ASV jūras kājnieks ar aizdomām par garīgiem traucējumiem.

Izmeklētāji izvirzījuši versiju, ka Longam bijušas psihiskas problēmas, jo šā gada aprīlī pēc signāla par ārkārtas situāciju viņu mājās apmeklējusi krīzes palīdzības brigāde.

Taču tobrīd speciālisti atzina, ka uzbrucējam nav nepieciešama turpmāka uzraudzība. Tikmēr citi avoti ziņo, ka uzbrukums bārā bijis iepriekš plānots.

ASV armijas pārstāvji informē, ka Longs atradies dienestā 5 gadus, tostarp piedalījies misijā Afganistānā. Tomēr informācija par iespējamām problēmām dienesta laikā netiek sniegta.

Grila bārā uz koledžas kantrī mūzikas vakaru bija pulcējušies aptuveni 200 cilvēki.

Pēc aculiecinieku teiktā, šāvējs izmantojis pusautomātisko pistoli un dūmu granātas.

Policijai ierodoties notikuma vietā, bija dzirdami šāvieni. Ieejot bārā, policistiem jau uzreiz bija redzams, ka ir vairāki mirušie un ievainotie. Kā norādījis Venturas apgabala šerifs Džefs Dīns, notikumā vietā paveras šausmu ainas, kur asinis ir pa visu telpu. Šerifs piebilda, ka ir pāragri teikt, vai notikušais ir terorisms, kamēr notiek aktīvā izmeklēšanas fāze.

Aculiecinieki notikušo raksturo kā masu paniku. Lai paglābtos no šāvēja, cilvēki iebarikādējušies tualetēs, kā arī izmantojuši krēslus, lai izsistu logus un aizbēgtu.

Balstoties uz aculiecinieku teikto, uzbrucējs esot bijis kāds vīrietis ar bārdu, kurš bija ģērbies melnā apmetnī un brillēs.

Kāds 20 gadus vecs jaunietis, kurš apšaudes brīdī atradās bārā stāstīja, ka uzbrucējam bija pusautomātiskā pistole ar mazas ietilpības magazīnu, kādiem 10 -15 šāvieniem. Iespējams, ka šī iemesla dēļ daudziem izdevās palikt dzīviem, jo šāvējam bija jāpārlādē ierocis, un pa to laiku vairāki cilvēki paspēja izkļūt no bāra. Jaunietis piebilda, ka viņam kopā ar citiem cilvēkiem izdevās izbēgt caur balkonu, nolecot zemē drošībā.

Kopumā ziņas saņemtas par 30 šāvieniem notikuma vietā, pirms tajā ieradās policija.

Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps sociālajā tīklā "Twitter" dalījies ar ziņu, kurā norādījis, ka ir informēts par "briesmīgo apšaudi", kā arī uzteica policijas drosmi un bezbailību.

Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība), kā arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsaka līdzjūtību apšaudē nogalināto tuviniekiem, kā arī vēl ātru atveseļošanos ievainotajiem.

Šī ir jau otrā apšaude Savienotajās Valstīs pēdējo divu nedēļu laikā. Pirms desmit dienām Pitsburgā bruņots vīrietis atklāja uguni kādā sinagogā, nogalinot 11 cilvēkus. Uzbrucējs vēlāk tika aizturēts.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti