Sadaļas Sadaļas

Apritējuši 10 gadi kopš Maikla Džeksona nāves

Otrdien apritēja desmit gadi kopš mūziķa Maikla Džeksona nāves. Par spīti tam, ka jaunākajā dokumentālajā filmā „Atstājot Nekurzemi” izteiktas ļoti spēcīgas apsūdzības saistībā ar nepilngadīgu bērnu seksuālu izmantošanu, daudzi fani visā pasaulē joprojām turpina godāt viņa radīto mūziku un personību.

Apritējuši 10 gadi kopš Maikla Džeksona nāvesRihards Plūme

Par Maikla Džeksona grandiozajiem mūzikas panākumiem varētu stāstīt daudz. Par viņa popularitāti liecina kaut vai Amerikas Ierakstu industrijas asociācijas paziņojums pērn, kurā minēts, ka amerikāņu rokgrupa „Eagles” popa karalim atņēma visu laiku pārdotākā mūzikas albuma titulu.

Vēl pērn Džeksona 1982.gadā iznākušais albums „Thriller” bija visu laiku pārdotākais mūzikas albums. Mūziķis uzņemts arī Rokenrola slavas zālē un guvis daudz citu panākumu.

Tomēr 2009. gada 25. jūnijā Džeksons nomira no spēcīgu medikamentu kokteiļa, ko viņam izrakstīja ārsts. Popa karaļa nāve šokēja pasauli, un Losandželošā notika vērienīga atvadīšanās ceremonija, klātesot daudzām slavenībām. Pirms nāves mūziķis bija nozudis no sabiedrības un mediju uzmanības, gatavojot vērienīgu atgriešanos, proti, koncertturneju ar nosaukumu „This Is It”. Nāves brīdī Džeksona parādi pārsniedza 500 miljonus ASV dolāru, tādēļ koncertturneja būtu bijis glābiņš no bankrota.

Taču popa karalis piedzīvoja ne tikai finansiālas problēmas. Viņa slavas dienas pavadīja arī vairākas apsūdzības nepilngadīgu bērnu seksuālā izmantošanā, kurās viņa vaina tā arī netika pierādīta un kas līdz ar viņa nāvi pazuda no uzmanības loka.

Plašu skandālu par šo tematu no jauna izraisīja šī gada sākumā publicētā dokumentālā filma „Atstājot Nekurzemi”. Filmā divi vīrieši – Veids Robsons un Džeimss Seifčaks stāstīja par to, kā mūziķis abus gadiem ilgi izmantojis - laikā, kad viņi bijuši nepilngadīgi. Abi dzīvojuši arī Džeksonam piederošajā Nekurzemes rančo. Tomēr laikā, kad mūziķis vēl bija dzīvs, viņi noliedza, ka Džeksons viņus izmantotu.

Tagad abi vīrieši un Džeksona ģimenes advokāti iesaistīti tiesas procesā, kas joprojām turpinās. Mūziķa ģimene noliegusi apsūdzības un uzskata, ka vīrieši vēlas gūt finansiālu labumu. Džeksona brāļadēls Tajs Džeksons nenoliedza, ka laika pavadīšana ar maziem zēniem aiz slēgtām durvīm būtu bijusi normāla, taču viņš neuzskata, ka mūziķis bērnus būtu izmantojis.

„Kad pirmo reizi noskatījos filmu, es biju dusmīgs, sāpināts un jutos nodots no Veida Robsona puses, kurš bija mūsu draugs. Mūsu ģimene nekad nav noliegusi, ka laika pavadīšana ar maziem zēniem aiz slēgtām durvīm būtu normāla. Tomēr viņam nebija normāla bērnība. Viņš mums pat vaicāja, kāda izskatās dzimšanas dienas ballīte, jo viņam tāda nekad nebija bijusi. Esmu ar savu onkuli pavadījis tūkstošiem stundu un pats esmu cietis no vardarbības. Ja es kaut uz sekundi būtu bijis pārliecināts, ka viņš bērniem nodara ko sliktu, es būtu pirmais, kas to teiktu, bet viņš nekad nav bijis tāds,” saka Tajs Džeksons.

Dokumentālā filma atstāja tūlītēju un būtisku ietekmi, liekot pat visuzticīgākajos fanos raisīt bažas par to, vai pret mūziķi celtās apsūdzības patiešām bijušas pamatotas. Pēc filmas pārraidīšanas vairākas radiostacijas visā pasaulē atteicās atskaņot popa karaļa mūziku. Pat viena no 1991. gadā uzņemtā animācijas seriāla „Simpsoni” sērijām, kurā Džeksons bija ierunājis kādu no varoņiem, tika izņemta no demonstrēšanas.

Tomēr par spīti spēcīgajām apsūdzībām, kas no abiem vīriešiem un viņu ģimenēm izskanēja dokumentālajā filmā,

daudzi fani joprojām ir uzticīgi Džeksonam, cenšoties apgāzt filmā izklāstītos faktus un rīkojot dažādus atbalsta pasākumus. Daudzi Džeksona pielūdzēji nespēj noticēt, ka tik spilgta un pozitīva personība būtu spējusi seksuāli izmantot bērnus.

„Es šīs apsūdzības un to, ko tās Maiklam ir nodarījušas, neuztveru nopietni. Es domāju, ka tas viss, ko cilvēki viņam cenšas nodarīt pat pēc viņa nāves, ir saistīts ar naudu un vēlmi pēc uzmanības,” uzskata kāds vīrietis.

Lai gan mūziķa tēls šoreiz ticis iedragāts vēl spēcīgāk nekā iepriekš, par viņa lielo popularitāti joprojām liecina kaut vai vairāku mūziķa privāto mantu pārdošana izsolēs par milzīgām naudas summām. Arī mūziķim veltītā zvaigzne Holivudas Slavas alejā joprojām ir plaši apmeklēta. Nāves gadadienā popa karali plaši piemin arī sociālajos tīklos, un arī šogad neizpalika viņam veltīti piemiņas pasākumi visā pasaulē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt