Aprit Ukrainas jaunā prezidenta Zelenska 100 dienas amatā

Otrdien, 26. augustā, aprit 100 dienas kopš jaunā Ukrainas prezidenta Vladimira Zelenska inaugurācijas 20. maijā.

Par galveno politikā nepieredzējušā komiķa Vladimira Zelenska panākumu 100 prezidentūras dienās tiek uzskatīta varas maiņa Ukrainā. Zelenskis atlaida Augstāko Radu, bet ārkārtas vēlēšanās ieguva absolūto vairākumu parlamentā. Zelenskis jau izdevis simtiem dažādu rīkojumu, taču, kā teic politologi, visas viņa varas izpausmes ir vēl priekšā.

Krietni pieticīgāki panākumi pagaidām novērojami attiecībā uz citu skaļu Zelenska priekšvēlēšanu solījumu – atrisināt krīzi Austrumukrainā un atbrīvot Krievijā ieslodzītos Ukrainas pilsoņus. Taustāmu rezultātu šajā jautājumā nav, taču Zelenska komanda aktīvi to risina. Jau divreiz šo tēmu Zelenskis apspriedis telefonsarunā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un, kā nupat kļuva zināms G7 samita noslēgumā, rudenī notiks Krievijas, Ukrainas, Vācijas un Francijas līderu Normandijas formāta sarunas.

Jāpiebilst, ka Putins jaunajam Ukrainas prezidentam atelpu nedeva un jau drīz pēc viņa ievēlēšanas atvieglojis Krievijas pilsonības piešķiršanu Donbasa iedzīvotājiem. Taču Zelenskis nepalika atbildi parādā un izdeva dekrētu, kas atvieglo Ukrainas pilsonības piešķiršanu tām personām, kas Krievijā tiek vajātas politisku iemeslu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti