«Apple», «Facebook», «Google» vīlušies Trampa klimata politikā

Lielākie un ietekmīgākie ASV tehnoloģiju uzņēmumi pauduši vilšanos par Donalda Trampa lēmumu izstāties no ANO Parīzes klimata līguma.

"The Guardian" ziņo par "Apple", "Google", "Twitter", "Amazon", "Facebook", "Tesla", "Microsoft" un "IBM" izplatītiem paziņojumiem, kas atzīst klimata pārmaiņas par nozīmīgu draudu, kas jāmēģina pārvarēt globālā līmenī.

"Lēmums izstāties no #ParisAgreement ir slikts mūsu planētai," pēc Trampa paziņojuma par ASV izstāšanos no Parīzes klimata līguma tvītoja "Apple" vadītājs Tims Kuks.

Savukārt "Twitter" vadītājs Džeks Dorsijs nosauca lēmumu par "neticami tuvredzīgu". Līdzīgus paziņojumus izplatījuši arī "Facebook", "Microsoft" un "Google" vadītāji.

Kā ziņots, pēc Trampa paziņojuma kompānijas "Tesla" dibinātājs Ilons Masks pameta prezidenta padomi.

Taču "IBM" vadītāja Virdžīnija Rometija, par spīti kompānijas paziņojumam, kurā nosodīta ASV izstāšanās no līguma, paliks prezidenta uzņēmējdarbības padomē.

Savukārt "Microsoft" vadītājs Breds Smits ziņoja, ka uzņēmums mēnešiem centies pārliecināt Trampu neatstāt Parīzes klimata līgumu, šim mērķim vairākos ietekmīgos laikrakstos ievietojot reklāmas.

1.jūnijā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par valsts izstāšanos no ANO Parīzes klimata līguma.

Tramps teica, ka Vašingtona uzsāk jaunas sarunas par klimata vienošanos ar noteikumiem, kas būtu izdevīgāki ASV.

Parīzes klimata līgumā izklāstīts rīcības plāns, lai mēģinātu apturēt globālās temperatūras celšanos virs vairāk nekā diviem grādiem salīdzinājumā ar to līmeni, kas valdīja pirms industriālās revolūcijas.

Līgumam ir jāstājas spēkā 2020.gadā, kad to parakstījušās valstis apņēmušās izpildīt jaunas gaisa piesārņošanas samazināšanas kvotas un atbalstīt videi draudzīgo resursu attīstīšanu. 

Lai dokuments kļūtu juridiski saistošs, to vajadzēja apstiprināt 55 valstīm, kas saražo 55% no siltumnīcas efektu radošajām gāzēm. Pērn rudenī nepieciešamo parakstu skaitu izdevās savākt.

Tāpat ziņots, ka rādītāji par visu 2016.gadu apstiprina iepriekš lēstās bažas, ka sasilšanas ziņā apsteigts 2015.gads, kas iepriekš uzskatīts par siltāko novērojumu vēsturē.

Tikmēr Latvijā pēdējos 50 gados gaisa temperatūra paaugstinājusies par 0,7 grādiem, un paredzams, ka līdz gadsimta beigām gaisa temperatūra Latvijā pieaugs par 3-5 grādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti