Apmēram 30 valstis noteikušas īpašus termiņu pasta sūtījumiem, lai tie pie adresāta nokļūtu līdz Ziemassvētkiem

Vairāku desmitu valstu pasta uzņēmumi Starptautisko pasta korporāciju informējuši par īpašiem termiņiem, līdz kuriem tiem jāsaņem pasta sūtījumi, lai attiecīgi tālāk tos adresātiem varētu pagūt nogādāt līdz Ziemassvētkiem.

AS "Latvijas Pasta" pārstāve Gundega VārpaLinda Zalāne
Jāņem vērā, ka runa ir par sūtījuma saņemšanu konkrētās valsts pasta uzņēmumā, nevis robežas šķērsošanu un sūtījuma fiksēšanu attiecīgajā lidostā.

Jārēķinās, ka no brīža, kad sūtījums saņemts lidostā, līdz laikam, kad to saņem pasta uzņēmums, var paiet pat vairākas dienas. Pagaidām šādu informāciju ir snieguši aptuveni 30 dažādu valstu pasta uzņēmumi, taču, iespējams, to skaits tuvākajā laikā palielināsies.

AS "Latvijas pasta" pārstāve Gundega Vārpa teic, ka šāds saraksts ar valstīm tiek publicēts ik gadu, bet šogad tas atšķirībā no citiem gadiem ir pieejams jau ļoti savlaicīgi. Turklāt sarakstā ir aptuveni divas reizes vairāk valstu, nekā ierasts.

“Parasti sarakstā ir bijušas padsmit valstis. Pamatā tās bija lielās valstis – Kanāda, ASV, kas arī atrodas tālu no Eiropas un uz kurām sūtījumu piegāde ir jāveic savlaicīgi, tās, kurām jau ir senākas tradīcijas saistībā ar iepirkšanos internetā, vai eksotiskas, pavisam tālas valstis. Bet šogad šajā sarakstā ir daudz arī Eiropas valstu,” stāsta Vārpa.

“Situāciju ir ietekmējusi ne tikai gada nogale, e-komercijas sūtījumu pieaugums un dāvanu pasūtīšana dubultā apmērā, bet arī fakts, kas saistīts ar Covid-19 kritisko ietekmi uz sūtījumu pārvadājumiem,” skaidro Vārpa. Lielākā daļa pasta sūtījumu visā pasaulē ceļoja ar aviosatiksmi, kas šobrīd funkcionē ļoti ierobežotā apjomā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt