Ansips: Igaunija ir viena no veiksmīgākajām valstīm pasaulē

Igaunija, kas svētdien atzīmē 95.gadadienu kopš neatkarības pasludināšanas, ir viena no veiksmīgākajām valstīm pasaulē, neskatoties uz to, ka liela daļa sabiedrības valsts pašreizējo situāciju redz drūmās krāsās, savā uzrunā par godu valsts svētkiem teica premjerministrs Andruss Ansips.

Premjerministrs uzrunā savā dzimtajā pilsētā Tartu sestdienas vakarā teica, ka objektīvā realitāte un subjektīvā uztvere reti kad ir viens un tas pats, tomēr tās reti kad ir bijušas tik atšķirīgas kā pēdējos gados.

"Ir objektīvi parametri, uz kuriem starptautiskās organizācijas salīdzina valstis. Nevēlos pārāk ieslīgt tādā statistikā - jūs visi pārāk labi zināt, kā man patīk statistikas rādītāji," teica Ansips, norādot, ka valsts svētku laikā ir būtiski atcerēties pašus svarīgākos rādītājus.

"Igaunijai ir tik liela starptautiskā ietekme, kāda tai nekad agrāk nav bijusi. Tas ir mūsu tautas sasniegums, par ko ir jālepojas," viņš teica, piebilstot, ka sasniegumus garantē Igaunijas iedzīvotāju darbs un pastāvīgums.

Premjerministrs norādīja, ka Igaunija ir atkopusies pēc krīzes ātrāk nekā kāds gaidīja, un tās ekonomikas izaugsme pēdējos gados ir bijusi viena no straujākajām Eiropā, un laikā, kad citas valstis maksā milzīgus procentus par apjomīgiem aizdevumiem, Igaunija var maksāt algas ārstiem, policistiem un citiem valsts sektorā strādājošajiem, palielināt pensijas un izvairīties no pārmēru augstiem nodokļiem.

Igaunijas iedzīvotāji ir atbalstījuši saprātīgu valdības politiku. Lai gan Igaunijas valdības reitings sabiedrībā ir sarucis, uzticība tai ir viena no augstākajām Eiropā, atpaliekot vien no tā dēvētajām vecajām un bagātajām valstīm, norādīja Ansips, uzsverot, ka iedzīvotāju uzticēšanās valsts institūcijām un politiskajām partijām ir augstāka nekā vidēji Eiropā.

"Tomēr esmu gatavs sākt uzklausīt, cik dažādos salīdzinājumos pasaules un Eiropas mērogā Igaunija ir noniecināta, jo daudzi Igaunijā nejūtas labi. Taisnība, Igaunijas iedzīvotāju atalgojums ir mazāks nekā viņi vēlētos. Izaugsmes iespējas ir šauras, jo, neskatoties uz labajiem rezultātiem, iekšzemes kopprodukta (IKP) rādītāji joprojām nav sasnieguši pirmskrīzes līmeni, kāds tas bija 2007.gadā. Tomēr nabadzība vairo izmisumu, un uzskatu, ka pie varas esošie ir negodīgi un uzpūtīgajai valdībai ir tikai viens kritērijs - nauda, nevis cilvēks," klāstīja Igaunijas premjerministrs.

Atgādinot par jaunākās tautskaites datiem, ka apmēram 25 tūkstoši Igaunijas iedzīvotāju ir devušies peļņā uz ārvalstīm, Ansips pauda pārliecību, ka daudzi no viņiem kādu dienu spēs atrast pietiekami apmaksātu darbu dzimtenē, lai ģimenes atkal varētu būt kopā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti