Ansipa atkāpšanās gadījumā uz Igaunijas premjera amatu varētu pretendēt Kallass

Igaunijas premjers Andruss Ansips svētdien varētu paziņot par atkāpšanos no amata. Viņa partijas biedrs Sīms Kallass, kurš pašreiz pilda Eiropas Savienības transporta komisāra pienākumus, publiski paziņoja, ka Ansips drīzumā varētu atkāpties. Kallass arī varētu būt nākamais premjera amata kandidāts.

Arī pats Igaunijas premjers, kurš šajā amatā atrodas jau deviņus gadus, piektdien intervijā krieviski raidošajam Igaunijas sabiedriskā radio kanālam apstiprināja, ka pametīs premjera amatu vēl pirms nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Tomēr uz jautājumu vai viņš to darīs svētdien, neatkarības dienai veltītās uzrunas laikā, Ansips skaidri neatbildēja.

 „Dzīvosim redzēsim. Es jau pirms diviem gadiem sacīju, ka šis premjerministra pilnvaru termiņš man būs pēdējais un es nekandidēšu nākamajās parlamenta vēlēšanās kā valdības vadītāja kandidāts. Es uzskatu, ka ir prātīgi atbrīvot premjera amatu, lai jauni cilvēki varētu to ieņemt. Tādēļ jau jauns cilvēks premjera amatā varēs iet uz parlamenta vēlēšanām. Tas ir gan prātīgi, gan pareizi. Ja valdības vadītāja un ministru amatos būs cilvēki, kuri gribēs tur palikt arī turpmākos četrus gadus, tad vēlētāji varēs izvēlēties, balsot „par” vai „pret” premjerministru, balsot „par” vai „pret” valdību. Bet, ja es paliktu valdības vadītāja amatā līdz vēlēšanām, tad tas nebūtu iespējams, jo par mani vēlētāji nevarētu balsot. Tādēļ, ja viņi gribētu, lai premjers turpina savu darbu, viņiem nebūtu par ko balsot. Bet kad tieši tas tiks pateikts sabiedrībai, sabiedrība uzzinās tad, kad tas tai tiks pateikts,” skaidroja Ansips.

Ansipa demisijas par nākamo valdības vadītāju, visticamāk, kļūs Kallas. Tiek pieļauts, ka šāds solis tiek sperts, lai pirms parlamenta vēlēšanām uzlabotu zemos esošās koalīcijas reitingus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti