ANO veido komiteju Sīrijas politiskā izlīguma meklējumiem

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs paziņojis par  Sīrijas konstitucionālās komitejas izveidi. Tās mērķis būs meklēt politisko izlīgumu un izstrādāt jaunu valsts pamatlikumu.

Gutērrešs pauda pārliecību, ka sīriešu kontrolēta un sīriešu vadīta konstitucionālā komiteja var kļūt un tai jākļūst par sākumu politiskai izejai no traģēdijas. Komitejas izveidi atbalstot valstis, kas iesaistītas miera procesā, tai skaitā Krievija, Turcija un Irāna.

ANO ģenerālsekretārs arī informēja, ka lēmums pieņemts pēc īpašā sūtņa Geira Pedersena vizītes Damaskā. Jau tuvākajās nedēļās viņš sasauks pirmo jaunās struktūras sanāksmi Šveices pilsētā Ženēvā.

Tikmēr mediji ziņo, ka komitejā būs pārstāvēta prezidenta Bašara al Asada valdības, opozīcijas un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji. Katrai no šīm grupām atvēlētas 50 vietas.

Pati komiteja tika veidota 18 mēnešus, tāpēc uz ātriem tās darba rezultātiem cerības ir mazas. 

KONTEKSTS:

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēki kopš 2015. gada guvuši pārsvaru pilsoņu karā un pašreiz kontrolē 60% valsts teritorijas. Maskava atbalsta Asada spēkus ar gaisa uzlidojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti