ANO varētu dot Sīrijai 15 dienas ķīmisko ieroču objektu deklarēšanai

Francijas izstrādāts ANO Drošības padomes (DP) rezolūcijas projekts paredz, ka Sīrijas režīmam 15 dienu laikā ir jādeklarē visi ar ķīmiskajiem ieročiem saistītie objekti, ziņo Kanādas laikraksts "Globe and Mail".

Dokumentā arī teikts, ka visi šie objekti ir nekavējoties jāpadara pieejami ANO ieroču inspektoriem.

Rezolūcijas projektā Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms tiek apsūdzēts ķīmisko ieroču lietošanā un tiek pieprasīts nekavējoties izbeigt šādas darbības.

Šis projekts arī paredz nodot lietu par pilsoņkaru Sīrijā izskatīšanai Starptautiskajā krimināltiesā Hāgā.

ASV prezidents Baraks Obama otrdienas vakarā uzrunā valsts iedzīvotājiem paziņoja, ka ASV kopā ar Lielbritāniju un Franciju izstrādā ANO DP rezolūcijas projektu un konsultējas par to ar Krieviju un Ķīnu. Šajā rezolūcijā būtu paredzēta Asada atteikšanās no ķīmiskajiem ieročiem un to iznīcināšana starptautiskā kontrolē.

Otrdien pēc Krievijas ierosinājuma bija plānota ANO Drošības padomes sēde par Sīriju, bet pēc Krievijas lūguma šī sēde tika atcelta, lai turpinātu konsultācijas šajā jautājumā.

Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss otrdien pēc telefonsarunas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu paziņoja, ka Krievija ir pret saistošu ANO Drošības padomes rezolūciju, kas paredzētu, ka Damaskas režīmam ir jānodod starptautiskā kontrolē savi ķīmiskie ieroči.

Jau vēstīts, ka Krievija ir ierosinājusi plānu, kas paredz Sīrijai nodot savus ķīmiskos ieročus starptautiskā pārraudzībā, tādējādi izvairoties no ASV militārajiem triecieniem. Savukārt Francija ir izstrādājusi ANO Drošības padomes rezolūcijas projektu, kurā ir iekļauti šie nosacījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti