ANO vadītājs kritizē valstis, kuras ignorē PVO rekomendācijas cīņai ar Covid-19

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dalībvalstu pārstāvju videokonferencē kritizējis valstis, kas neievēro organizācijas rekomendācijas cīņai ar Covid-19 pandēmiju.

Forumā plānots apspriest arī citus svarīgus jautājumus, tai skaitā koronavīrusa izcelsmes problēmu.  

Gutērrešs norādīja, ka cīņā pret Covid-19 bijis ļoti maz vienotības. Valstis izmantoja dažādas, tai skaitā pretrunīgas stratēģijas, un par to patlaban dārgi jāmaksā. Bažas rada arī tas, ka valstis ignorēja Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus.

ANO ģenerālsekretārs arī norādīja uz jauna infekcijas uzliesmojuma risku.

Tikmēr Francijas mediji vēstīja, ka daudzas valstis pieprasa sākt neatkarīgu izmeklēšanu par vīrusa izcelsmi un epidēmijas sākšanos Ķīnas Tautas Republikas pilsētā Uhaņa. Iespējams, pasākuma dalībnieki pieņems arī attiecīgu rezolūciju. 

Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps nosūtījis vēstuli organizācijas vadītājam Tedrosam Adhanomam Gebreiesusam un draudējis pārtraukt tās finansēšanu. Organizācijai nākamo 30 dienu laikā esot jāveic būtiski uzlabojumi.

Tikmēr Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņojis, ka viņa valsts nākamajos divos gados atvēlēs divus miljardus dolāru globālajai cīņai ar  koronavīrusa pandēmiju.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Pasaulē ar jauno vīrusu inficējušies vairāk nekā 4,89 miljoni cilvēku, bet vairāk nekā 320 000 miruši.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, kas arī negatīvi ietekmēja ekonomiku. Situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti