ANO satraukta par Spānijas varas iestāžu rīcību Katalonijā

Apvienoto Nāciju Organizācijas pārstāvji pauduši bažas par pilsonisko tiesību pārkāpumiem Katalonijā. Eksperti uzskata, ka Spānijas varas iestādes vērš nepamatotas represijas pret 1. oktobrī paredzētā neatkarības referenduma rīkotājiem.   

ANO pārstāvji Deivids Kejs un Alfrēds de Sajass norādīja, ka oficiālajai Madridei ir tiesības aizliegt referenduma rīkošanu. Tomēr politiķu aresti, apsūdzību izvirzīšana par musināšanu un tīmekļa vietņu bloķēšana pārkāpj personu pilsoniskās tiesības.

Eksperti īpašā paziņojumā uzsvēra, ka, neraugoties uz referenduma nelikumību, Spānijas varasiestādēm ir pienākums ievērot šīs demokrātiskajā sabiedrībā būtiskās pamatvērtības.

Tikmēr Spānijas varas iestādes turpina vērsties pret referenduma rīkotājiem, tostarp jau slēgušās 144 ar referendumu saistītas vietnes internetā. Vakar civilā gvarde arī publiskoja videomateriālu, kurā redzami simtiem tūkstoši konfiscēio biļetenu.

Savukārt referenduma atbalstītāji, tostarp Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karles Pudždemons, turpina kampaņu un sola sarīkot balsojumu.

Jau ziņots, ka 1.oktobrī plānoto referendumu Spānijas Konstitucionālā tiesa atzinusi par nelikumīgu. Konstitucionālā tiesa piespriedusi lielus naudas sodus neatkarības referenduma rīkotājiem.  

Lai arī Katalonijā īsti nepastāv vienprātība par reģiona autonomiju no Spānijas, tomēr lielākā daļa - 70 % - gribētu, lai referendums tiktu sarīkots, lai beidzot būtu skaidrība par šī reģiona turpmāko nākotni.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti