ANO sāksies sarunas par autonomo ieroču sistēmām jeb «robotiem-slepkavām»

Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) pirmdien sāksies pirmās oficiālās sarunas par tā dēvēto „robotu-slepkavu” jeb autonomo ieroču sistēmu izmantošanu. Cilvēcei sperot soļus uz priekšu mākslīgā intelekta attīstībā, diskusijas par šo sarežģīto jautājumu kļūst arvien aktuālākas. Sarunas Ženēvā daļēji koncentrēsies uz mēģinājumiem izprast, par kāda tipa ieroču sistēmām ir runa un kam jāpievērš lielāka uzmanība. 

ANO rīkotā Atbruņošanās konference Ženēvā ilgs piecas dienas. Diskusijās piedalīsies arī tehnoloģiju uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas. 

ANO sāks diskusijas par "robotiem - slepkavām"Gints Amoliņš

  Ar ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma „Tesla” vadītāju Īlonu Masku priekšgalā vairāk nekā simt uzņēmēju, kuru darbības joma saistīta ar mākslīgo intelektu, aicinājuši Apvienotās Nācijas aizliegt pilnībā automatizētas ieroču sistēmas. Aktīvisti brīdina, ka tās radikāli mainītu karadarbību un civiliedzīvotājus pakļautu milzīgam riskam.

  Autonomo ieroču sistēmu aizliegšanas atbalstītāji, piemēram, "Kampaņa robotu-slepkavu apturēšanai” (Campaign to Stop Killer Robots) uzstāj, ka galīgais lēmums nogalināt vai iznīcināt ir jāpieņem cilvēkiem. Indijas vēstnieks ANO Amandēps Gils, kurš vadīs Ženēvas konferenci, gan norādīja, ka konkrēti lēmumi šonedēļ diez vēl tiks pieņemti, jo jautājums ir sarežģīts un šis ir tikai diskusiju sākums.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti