Sadaļas Sadaļas

ANO publicēs ziņojumu par pārtikas drošību un pieejamību pasaulē

Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) šodien publicēs ziņojumu par pārtikas drošību un barības pieejamību pasaulē. Šīgada ziņojumā vislielāko uzmanību paredzēts pievērst tam, cik iedzīvotājiem ir pieejamas veselīgas diētas un cik daudz pasaules iedzīvotāju tās var atļauties. Tāpat tiek analizēts, kā pārtikas drošību un cīņu pret badu ietekmē Covid-19 pandēmija.

ANO publicēs ziņojumu par pārtikas drošību un pieejamību pasaulēUģis Lībietis

Ziņojumā par pārtikas drošību un barības pieejamību Pasaules Pārtikas un lauksaimniecības organizācija tradicionāli pēta to, kā globālā, reģionālā un vietējā līmenī tiek pieņemti lēmumi, lai apkarotu badu, pārtikas nedrošību un nepietiekamu pārtikas pieejamību jebkurā veidā.

Iepriekšējos trijos ziņojumos tika konstatēts, ka desmitgadēm ilgā bada samazināšanās pasaulē pēkšņi ir apstājusies, turklāt pavisam jaunus izaicinājumus tagad rada arī iedzīvotāju nepareizs uzturs, liekais svars un cita veida problēmas. Tieši tāpēc šogad vislielākā uzmanība ir pievērsta tam, cik izmaksā un cik pieejamas ir dažāda veida veselīgās diētas, un viens no secinājumiem ir, ka veselīga pārtika daudziem nav pieejama, īpaši nabadzīgākajos reģionos.

Šī ziņojuma tapšanā ir iesaistītas piecas ANO aģentūras, ieskaitot ANO Bērnu fondu un Pasaules Veselības organizāciju. Atšķirībā no citiem gadiem šogad ziņojumā paredzēts izvirzīt prognozes arī par to, kā pārtikas drošību un cīņu pret badu varētu ietekmēt pašreizējā Covid-19 pandēmija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt