ANO piegādā Afganistānai labības sēklas

Afganistānā gandrīz 23 miljoni cilvēku saskaras ar akūtu pārtikas trūkumu. Tas saistīts ar lielo sausumu, pandēmijas sekām, kā arī pilnīgu ekonomikas sabrukumu pēc varas maiņas valstī.

Starptautiskās organizācijas meklē veidus, kā palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem, vienlaikus nesniedzot finansiālu atbalstu pie varas esošajam grupējumam “Taliban”.

ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija Afganistānai piegādājusi kviešu sēklas, kas paredzētas vairāk nekā miljonam lauksaimnieku, lai nodrošinātu viņiem iespēju pavasara sezonā iegūt pārtiku. Afganistānā vairāk nekā 70 procenti iedzīvotāju dzīvo lauku apvidos.

Turklāt lauksaimniecība ir būtiska Afganistānas ekonomikas daļa, un aptuveni 80 procenti no visiem iztikas līdzekļiem ir tieši vai netieši atkarīgi no šīs nozares. Tā parasti arī veido vairāk nekā 25 procentus no valsts kopprodukta. Pašreizējā krīze smagi skārusi gan lauksaimniecību, gan lopkopību.

“Esam snieguši lauksaimniekiem sēklas, kā arī mēslojumu. Tas nodrošinās viņiem iztiku, kā arī veicinās kviešu nonākšanu tirgū. Ir svarīgi, lai viņiem būtu labas kvalitātes sēklas arī nākamajām sezonām,” stāsta ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas pārstāvis Afganistānā Ričards Trenčards.

KONTEKSTS:

ASV un starptautiskās koalīcijas spēki 2021. gada augusta beigās noslēdza gandrīz 20 gadu ilgušo misiju Afganistānā. Amerikāņu atkāpšanos savā labā izmantoja islāma fundamentālistu grupējums “Taliban”, kas pārņēma kontroli pār arvien jauniem Afganistānas apgabaliem un augusta vidū bez cīņas ieņēma arī valsts galvaspilsētu Kabulu. Tādējādi visa Afganistāna atkal nonākusi “Taliban” kontrolē.

Lai gan “Taliban” solīja, ka nemēģinās izrēķināties ar režīma pretiniekiem, starptautiskā sabiedrība raizējas par cilvēktiesību stāvokļa pasliktināšanos Afganistānā un jauniem ierobežojumiem, kas tiek uzlikti dažādām sabiedrības grupām, it sevišķi sievietēm.

Starptautiskās organizācijas brīdina, ka palīdzības sūtījumu pārtraukšana var izraisīt humāno katastrofu Afganistānā, pusei iedzīvotāju draud bads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt