ANO pārstāve: Covid-19 apdraud sasniegto cīņā pret HIV un AIDS izplatību

Otrdien, 1. decembrī, visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā AIDS diena. Apvienoto Nāciju Organizācijas Kopējās HIV/AIDS apkarošanas programmas (UNAIDS) vadītāja Vinnija Baijanjima paziņoja, ka šogad šī diena atšķiras no citiem gadiem, jo Covid-19 apdraud to progresu, ko visa pasaule pēdējo 20 gadu laikā ir sasniegusi veselības aprūpes un attīstības jomā, tostarp cīņā pret HIV un AIDS izplatību.

ANO pārstāve: Covid-19 apdraud sasniegto cīņā pret HIV un AIDS izplatībuUģis Lībietis

Organizācijas vadītāja aicinājusi starptautisko sabiedrību cīņā ar Covid19 nepieļaut tās pašas kļūdas, kas savulaik tika pieļautas cīņā ar AIDS, kad miljoniem cilvēku attīstības valstīs gāja bojā, tā arī nesagaidot ārstēšanu.

"Arī pašlaik vairāk nekā 12 miljoni cilvēku gaida uz HIV ārstēšanos. Pagājušajā gadā vien, nespējot piekļūt nepieciešamajiem pakalpojumiem, no jauna ir inficējušies vēl 1,7 miljoni cilvēku. Mūsu mērķis izbeigt AIDS epidēmiju jau tā atpalika no grafika vēl pirms Covid-19.

Mums ir jānostāda cilvēks pirmajā vietā, lai cīņā ar AIDS mēs atkal atgrieztos uz pareizā ceļa.

Nav nekādu attaisnojumu tam, lai valdības pilnībā neinvestētu visiem pieejamā veselības aprūpē. Ir jālikvidē dažādas barjeras, kas neļauj cilvēkiem piekļūt veselības aprūpei. Ir jāpanāk, lai tiktu pilnībā ievērotas sieviešu un meiteņu cilvēktiesības, lai tiktu apturēta geju, transpersonu un narkotiku lietotāju kriminalizācija un marginalizēšana. Tuvojoties 2020. gada beigām, pasaule atrodas ļoti bīstamā situācijā, un turpmākie mēneši nebūs viegli. Tikai globāla solidaritāte un kopēja atbildība palīdzēs mums uzvarēt koronavīrusu, izbeigt arī AIDS epidēmiju un nodrošināt tiesības uz veselības aprūpi visiem cilvēkiem," savā uzrunā sacīja Baijanjima.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt