ANO nosoda cilvēku tirdzniecību Lībijā

Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padome nosodījusi cilvēku tirdzniecības gadījumus Lībijā. Starptautiskās sabiedrības sašutumu izraisīja informācija, ka šajā valstī migranti no citām Āfrikas valstīm publiski tiek pārdoti verdzībā.

"Nesenie ziņojumi, ka migranti Lībija tiek pārdoti verdzībā, ir pretīgi. Verdzībai nav vietas mūsdienu pasaulē. Šāda rīcība ir viens no briesmīgākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem un ir noziegums pret cilvēci. Mēs to asi nosodām," teica Itālijas vēstnieks ANO Sebastiano Kardi.

Savukārt Lībijas pārstāvis  ANO solīja nopietnu izmeklēšanu un sodīt noziedzniekus. Viņš uzsvēra, ka visi pārkāpumi pret nelegālajiem imigrantiem ir nosodāmi, un varas iestādes darīs visu iespējamo, lai novērstu šādas darbības nākotnē.

Vienlaikus gan vēstnieks aicināja arī pārbaudīt ziņu patiesumu, jo videomateriāli par vergu tirdzniecību varot būt viltojums.

Savukārt eksperti jau iepriekš norādīja, ka uzturēšanās apstākļi bēgļu nometnēs Lībijā neatbilst starptautiskajiem cilvēktiesību standartiem.

Rietumvalstis ir apsolījušas sniegt palīdzību šīs problēmas risināšanai, tomēr pagaidām nav garantijas, ka piešķirtie līdzekļi tiks izmantoti lietderīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti