Panorāma

Panorāma

Panorāma

KNAB: kukuļa summa varētu būt lielāka

Polijā norisinās ANO klimata samits

ANO klimata samits tuvojas noslēgumam, bet progresa arvien nav

Tuvojas noslēgumam ANO klimata samits Polijas pilsētā Katovicē. Tā galvenais nolūks bija aktivizēt Parīzes klimata vienošanās izpildi. Taču ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs bija spiests atzīt, ka progresa CO2 izmešu samazināšanā nav.

"Nav šaubu, ka šis ir patiesības mirklis. Galvenie politiskie jautājumi aizvien nav atrisināti, un tas nav pārsteidzoši. Mēs saprotam šī darba sarežģītību, tomēr mums nav daudz laika. Izaicinu jūs strādāt kopā un būt ambiciozākiem.

Izšķērdēt šo iespēju Katovicē nozīmētu apdraudēt mūsu pēdējo iespēju apturēt klimata pārmaiņas. Tas būtu ne tikai amorāli, bet pašnāvnieciski," sacīja ANO ģenerālsekretārs.

KONTEKSTS:

2015. gadā Parīzē noslēgtās klimata vienošanās mērķis ir samazināt siltumnīcefektu izraisošo gāzu izmešus tā, lai noturētu globālo sasilšanu zemāk par diviem grādiem pēc Celsija skalas.

Zinātnieki uzskata, ka, pārkāpjot šo slieksni, globālās sasilšanas negatīvākās sekas kļūs nenovēršamas.

Tikmēr eksperti prognozē, ka vidējās temperatūras pieaugums līdz 2100. gadam var pārsniegt jau trīs grādus pēc Celsija, tādēļ ietekmīgām pasaules valstīm cīņā pret klimata izmaiņām būtu jāpieliek vēl lielāki pūliņi nekā līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti