Dienas notikumu apskats

Britu tiesa noraidīja Asanža lūgumu atcelt aresta orderi

Dienas notikumu apskats

Atklājumi "Ainažos" izgaismo bērnu psihiatru trūkumu

ANO izmeklē jaunus ziņojumus par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā

ANO izmeklē jaunus ziņojumus par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā

ANO uzsāk jaunāko ziņojumu pārbaudi par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā, kur pret nemierniekiem izmantota hlora gāze. Šajos uzbrukumos galvenokārt apsūdzēta Damaska. Tāpat, lai varētu piegādāt humānās palīdzības kravas pēc gaisa uzlidojumiem, ANO aicinājusi Sīrijas konfliktā iesaistītās puses ievērot pamieru.

Apvienoto Nāciju Organizācijas kara noziegumu eksperti paziņoja, ka viņi izmeklē vairākus ziņojumus par ķīmiskām bumbām, kuras, iespējams, saturējušas hlora gāzi. Bumbas tikušas izmantotas pret civiliedzīvotājiem nemiernieku kontrolētajās teritorijās Idlibas ziemeļrietumos, kā arī Austrumgutā netālu no Damaskas.

Gan Austrumgutā, gan Idlibas ziemeļrietumos dzīvojošie par vainīgajiem ķīmisko ieroču izmantošanā ir apsūdzējuši Sīrijas armiju. Taču centrālā valdība Damaskā ķīmisko ieroču izmantošanu ir noliegusi.

Tikmēr Amerikas Savienotās Valstis pirmdien, 5.februārī, norādīja, ka pēdējo nedēļu laikā bijuši vairāki hlora gāzes uzbrukumi ar „acīmredzamiem pierādījumiem”, tostarp izceļot uzbrukumu pret nemiernieku kontrolēto teritoriju Austrumgutā.

Austrumguta ir iekļauta Turcijas nolīgumā par deeskalācijas zonu, ko atbalstījušas arī tās sabiedrotās - Irāna un Krievija. Taču tagad Austrumgutā dzīvojošie, apmēram 400 tūkstoši cilvēku, atrodas pastāvīgā Sīrijas armijas ielenkumā.

Situāciju Austrumgutā negatīvi ietekmē arī aizdomas, ka ķīmisko ieroču uzbrukumos pret tās iedzīvotājiem mēneša laikā varētu būt pat divas reizes izmantota hlora gāze. Apsūdzības pret Damasku par ķīmisko ieroču izmantošanu izskanējušas arī no Idlibas ziemeļrietumiem, kur līdzīgi kā Austrumgutā ir Sīrijas nemiernieki un kura arī ir iekļauta deeskalācijas zonā.

Jāņem vērā, ka ANO jau pērn septembrī oficiāli apsūdzēja Damasku par ķīmisko ieroču izmantošanu, kurā Idlibas teritorijā nomira 80 cilvēku. Tāpat ANO ir Damasku apsūdzējusi par 2014. un 2015.gadā veiktajiem hlora gāzes uzbrukumiem.

Stāvokli pilsoņkara plosītajā valstī neuzlabo arī Sīrijas centrālās valdības sabiedroto spēku iesaistīšanās. Saskaņā ar Sīrijas Cilvēktiesību novērotāju organizācijas datiem pēdējo divu dienu laikā gaisa uzlidojumos Austrumgutas apkārtnē bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku, bet Idlibā nemiernieku kontrolētajās teritorijās – seši.

Lai normalizētu situāciju Sīrijā un varētu sniegt humāno palīdzību,

ANO amatpersonas aicinājušas pārtraukt gaisa un sauszemes operācijas, to skaitā Sīrijas ziemeļos.

Tur Turcijas armija ir uzsākusi operāciju „Olīvzars”, kura vērsta pret kurdu kaujiniekiem.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada, un tā kopējais upuru skaits ir ap 400 tūkstošiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt