ANO ģenerālsekretārs brīdina par klimata izmaiņu radītajiem riskiem

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs intervijā starptautiskajai ziņu aģentūrai “Associated Press” brīdinājis par postošajām sekām, ko pasaulei un tās iedzīvotājiem var radīt klimata izmaiņas. Šonedēļ par riskiem brīdināja arī organizācijas eksperti.

“Jūs varat vērot, ka aizvien vairāk cilvēki uztraucas par izmaiņu ietekmi uz veselību. Karstuma viļņiem daudzviet ir aizvien vairāk upuru. Piesārņojuma un klimata izmaiņas  kopā nogalina simtiem tūkstošu cilvēku visā pasaulē. Es esmu no Dienvideiropas, un mūs satrauc, ka Āfrikā mītošie moskīti, kas pārnēsā bīstamas slimības, pēkšņi var nokļūt ziemeļos. Tas var notikt arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Mēs visi redzam šo draudu pieaugumu," teicis Gutērrešs.

Ģenerālsekretārs solīja jau tuvākajā laikā apmeklēt Klusā okeāna salas, kuras visvairāk apdraud globālā sasilšana un okeāna ūdens līmeņa paaugstināšanās. Savukārt šā gada septembrī viņš aicinās uz ASV pasaules valstu līderus, lai runātu par nepieciešamību mainīt pašreizējās tendences un novērst klimata pārmaiņas. ANO ģenerālsekretārs arī atgādināja, ka organizācijas eksperti šajā nedēļā publiskoja ļoti izsmeļošu trauksmainu ziņojumu par izmaiņām. Tajā norādīts, ka mūsdienu pasaules nesaudzīgā tiekšanās pēc ekonomiskās izaugsmes rada līdz šim nepieredzētus sugu izmiršanas draudus.

Tā grauj vidi, no kuras atkarīga mūsu ekonomika, dzīves kvalitāte, pārtikas pieejamība  un veselība. Nopietnas degradācijas pazīmes cilvēka darbības rezultātā novērojamas 75% sauszemes platības, 40% okeānu un pusē upju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti