ANO ģenerālsekretārs brīdina par kiberkara briesmām

Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs brīdinājis par kiberkara briesmām. Viņš arī aicina izstrādāt jaunu starptautisku līgumu, lai risinātu šo problēmu.

"Patlaban pasaulē ir vērojamas starpvalstu kiberkonfliktu epizodes, un ir ļoti slikti, ka nav starptautiska tiesiska regulējuma šādām problēmām.

Nav arī skaidrs, kā šādiem gadījumiem varētu piemērot Ženēvas konvenciju. Esmu pārliecināts, ka atšķirībā no lielajiem kariem pagātnē, kas sākās ar artilērijas apšaudēm un bombardēšanu, nākotnes konfliktu priekšvēstnesis būs masveida kiberuzbrukumi," sacīja ANO ģenerālsekretārs.

Gutērrešs uzrunā Lisabonas universitātē arī norādīja, ka nākotnē kiberuzbrukumi tiks vērsti pret komandpunktiem, sakaru sistēmām un  infrastruktūras objektiem. Viņš uzsvēra, ka to aizsardzībai nevar izmantot parastos mehānismus.

Savukārt kiberdrošības eksperti norāda, ka jau pašlaik vērojami atsevišķu valstu mēģinājumi ietekmēt procesus citās zemēs.

ASV amatpersonas piektdien atkārtoti publiskoja informāciju, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Jevgēņijs Prigožins īstenojis kampaņu, lai ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanu rezultātus. Tajā darbojušies simtiem cilvēku un šim mērķim iztērēts miljoniem dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti